نکات و مراقبت های بعد از جراحی گوش

مراقبت های بعد از جراحی گوش : افرادی که گوش های شان دارای دفرمیتی بوده و دچار نقص هستند می توانند با اقدام برای اتوپلاستی یا جراحی زیبایی گوش ، ایرادات موجود در گوش های شان را برطرف کرده و بدین ترتیب به زیبایی ظاهری بیشتری دست یابند.

 

 

کسب نتایج رضایت بخش از این جراحی زیبایی مستلزم رعایت نکاتی است که عبارتنداز :

  • انتخاب بهترین جراح
  • رعایت اقدامات قبل از جراحی گوش
  • رعایت مراقبت های بعد از جراحی گوش که ما در ذیل توضیحات دقیق و مفصلی را در این مورد خدمت تان ارائه نموده ایم.

رعایت نکات مراقبتی بعد از جراحی گوش نه تنها در رضایت بخش بودن نتیجه به دست آمده از جراحی تاثیر بسزایی دارد بلکه موجب می شود تا دوران نقاهت برای بیمار کوتاه تر و بی خطر باشد. با رعایت نکات و دستورالعمل های ذیل از بروز بسیاری از عوارض جدی در خود پیشگیری کرده و در روند کاهش عوارض عمومی بعد از اتوپلاستی تسریع ایجاد می نمایید. لذا در رعایت و انجام این نکات و دستوالعمل ها کوتاهی نکنید.

تغذیه بعد از جراحی گوش

بخش انتهایی فک به گوش ها متصل بوده و به همین دلیل حرکات شدید و زیاد فک قادر به ایجاد فشار در گوش ها خواهد بود. از همین رو توصیه دکتر موسی علی احمدی به افراد این است که طی روزهای ابتدایی بعد از اتوپلاستی غذاهای نرم و آبکی مصرف کرده و جداً از خوردن غذا و میوه جات سفت همچون ته دیگ و خیار خودداری نمایند.

 

مراقبت های بعد از جراحی گوش

 

بعد از جراحی مقداری ورم در گوش ها بروز خواهد کرد که کاملاً طبیعی بوده و جای هیچگونه نگرانی نیست. به منظور هرچه سریع تر فروکش کردن تورم بروز یافته از خوردن غذاهایی که در پخت آن ها از نمک و ادویه زیادی بهره گرفته شده است اجتناب کنید.

افراد باید بدانند که مصرف میوه و سبزیجات، آبمیوه های طبیعی و تازه همچون آب آناناس، ماهی و میگو و به طور کلی مصرف مواد غذایی حاوی فیبر فراوان به روند کاهش تورم و کبودی که از دیگر عوارض عمومی بعد از جراحی گوش می باشد سرعت می بخشد. همچنین مصرف این مواد از بروز یبوست در افرد جلوگیری می کند؛ بیشتر افراد به دلیل عدم تحرک بعد از جراحی دچار یبوست می شوند.

طرز خوابیدن بعد از جراحی گوش

نکته ای که حین خوابیدن باید به آن توجه ویژه شود، نخوابیدن بر روی گوشی است که تحت عمل جراحی قرار گرفته است. در غیر اینصورت گوش آسیب دیده و نتیجه جراحی دستخوش تغییر خواهد شد.

برای اینکه تورم گوش ها هرچه سریع تر برطرف شود هنگام خوابیدن و استراحت کردن زیر سرتان حداقل دو بالشت قرار دهید.

فعالیت بعد از جراحی گوش

تا زمانی که بهبودی کامل برای تان حاصل نشده است از جابجایی و بلند کردن اجسام سنگین پرهیز نموده، ورزش های سخت و فعالیت های شدید انجام ندهید زیرا انجام این فعالیت ها موجب افزایش گردش خون در سر و صورت شده و تورم گوش را تشدید می کند.

 

 

سیگار کشیدن بعد از جراحی گوش

از جمله مواردی که موجب کند شدن روند بهبودی شده و منجر به ایجاد اختلال در ترمیم بافت ها می شود، استعمال قلیان، سیگار و سایر مواد مخدر می باشد. بنابراین تا مدت زمان مقرر شده توسط پزشک از مصرف آن ها بپرهیزید.

صدای وزوز پس از جراحی گوش

در صورت شنیدن صدای وزوز به مدت 5 هفته بعد از جراحی گوش های تان نگران نشوید زیرا این امر کاملاً طبیعی بوده و رفع خواهد شد.

دیگر مراقبت های بعد از جراحی گوش :

  • بعد از جراحی گوش به منظور آسیب ندیدن گوش ها و تثبیت آن ها در موقعیت جدیدشان سربند یا باند مخصوصی بر روی گوش ها قرار داده می شود که نباید استفاده از آن را پشت گوش بیاندازید.
  • داروهای تان را به طور کامل و سروقت مصرف کنید.
  • بهتر است بعد از اتوپلاستی لباس های دکمه دار بپوشید. در این صورت گوش های تان هنگام تعویض لباس تحت فشار قرار نخواهد گرفت و غیره.