افراد جراحی بینی را با هدف بهتر شدن وضعیت ظاهری خود انجام داده و بدیهی است که انتظار دستیابی به بهترین نتایج را از آن دارند دقیقاً به همین دلیل هم هست که هزینه و زمان تقریباً زیادی را برای انجام آن صرف می نمایند. یکی از عوامل بسیار موثر در نتیجه جراحی، جراح و میزان تجربه و مهارت او می باشد. به همین دلیل قبل از جراحی باید زمان لازم و دقت کافی را برای انتخاب بهترین جراح بینی در کرج یا هر شهری که در آن سکونت دارید صرف نمایید. برای اینکه بهترین عملکرد را در انتخاب جراح بینی خود داشته باشید لازم است تا از ویژگی های بهترین جراحان بینی آگاه باشد. در ادامه به تعدادی از مهم ترین و بارز ترین ویژگی های جراحان بینی خوب اشاره کرده ایم. در ادامه نیز می توانید نمونه کارهای دکتر موسی علی احمدی را مشاهده کنید.

 

 

ویژگی های جراحان بینی خوب چیست؟

همه جراحان بینی خوب و حاذق دارای ویژگی های ذیل هستند:

با وجدان بودن :

از جمله بارزترین خصیصه های یک جراح بینی خوب می توان به با وجدان بودن او اشاره کرد. جراحی که از وجدان کاری بالا برخوردار باشد مطلوب بودن نتیجه جراحی بینی برای فرد، به دنبال نداشتن عوارض و مشکلات خاص برای او را اولویت قرار داده و تنها به منافع مالی خود فکر نمی کند. او اگر اطمینان داشته باشد که جراحی بینی برای فرد با نتایج رضایت بخش همراه نبوده و این امکان وجود داشته باشد که بنا به دلایلی همچون ابتلای فرد به بیماری های خاص روند جراحی با مشکل مواجه شده یا بعدها در او مشکلی بروز نماید از جراحی بینی فرد سرباز زده و او را از عمل کردن بینی منصرف خواهد کرد.

صرف زمان کافی برای بیمار :

یک جراح بینی باتجربه کاملاً بر این موضوع واقف می باشد که نتیجه جراحی در صورتی مورد رضایت فرد واقع خواهد شد که به سلیقه او نزدیک بوده و بتواند انتظارات او را برآورده کند. از همین رو زمان لازم را برای صحبت با بیمار در رابطه با انتظاراتش صرف می کند. البته ذکر این نکته خالی از لطف نیست که همه انتظارات بیماران از جراحی را به دلیل ویژگی های بینی آن ها نمی توان برآورده کرد. به طور مثال فردی با بینی گوشتی باید بداند که ضعیف بودن ساختار و ضخیم بودن پوست بینی اش به جراح اجازه جراحی بینی به فرم فانتزی را نمی دهد و نباید چنین انتظاری از جراح بینی خود داشته باشد.

تجویز آزمایش ها و عکسبرداری های لازم :

برای اینکه ایرادات بینی به خوبی شناسایی شده، تناسب بینی به درستی مورد ارزیابی قرار گرفته و در نهایت پزشک بتواند به بهترین نحو ممکن فرم بینی را انتخاب و ایرادات آن را رفع کند باید عکس هایی از زوایای مختلف از بینی و صورت انجام شود. همچنین همانطور که در فوق گفتیم لازمه بی خطر صورت گرفتن جراحی و بی عارضه بودن آن برای بیمار این است که او به بیماری های روحی و جسمی مزمن مبتلا نباشد. از همین رو پزشک پیش از جراحی سوالات لازم در این زمینه را از بیمار پرسیده و آزمایشاتی را برای اطمینان از سلامتی وی برایش تجویز می نماید.

 

 

 

داشتن قدرت تصور بالا، آشنایی با اصول زیبایی شناسی و ریاضی :

یک پزشک خوب باید کاملاً بر اصول ریاضی آشنا باشد بدین ترتیب می تواند به خوبی نسبت میان اجزا و تناسب بینی با سایر اجزای صورت را مورد بررسی قرار دهد و با تسلطی که بر اصول زیبایی شناسی و همچنین قدرت تصور بالایی که دارد قادر خواهد بود بهترین فرم بینی که بیشترین تناسب با صورت تان دارد را برای تان انتخاب نماید.

داشتن کارنامه کاری موفق :

یکی از مواردی که حتماً باید هنگام انتخاب جراح بینی به آن دقت کنید، سوابق کاری او می باشد. با تحقیقات لازم مطمئن شوید که خبری از مشکلات تنفسی ناشی از جراحی بینی در کارنامه جراح بینی تان نباشد و غیره.

صبور بودن و داشتن برخورد خوب با بیماران :

پزشک باید نگرانی ها و استرس های بیمار قبل از جراحی را درک نماید، با صبوری به سوالات او پاسخ داده و با برخورد خوبی که با بیمار دارد بین خودش و فرد احساس صمیمت ایجاد نموده و با این کار از میزان نگرانی، استرس و تنش های او کم کند. او همچنین باید توضیحات لازم در رابطه با اقدامات قبل و بعد از جراحی را به طور کامل برای بیمار توضیح داده و بعد از جراحی مسئولیت پذیر باشد. بعضاً با جراحانی مواجه می شویم که پیش از جراحی برخورد خوبی با بیماران خود داشته ولی بعد از جراحی آن ها را نادیده گرفته و زمان کافی را برای معاینه و پاسخ به سوالات آن ها صرف نمی کنند.

دارا بودن صلاحیت علمی از نظر وزارت بهداشت :

در ایران تنها سه دسته متخصص که شامل متخصصین گوش و حلق و بینی، متخصصین فک و صورت و فوق تخصص های جراحی پلاستیک و ترمیمی قادر به انجام جراحی زیبایی بینی هستند. متاسفانه در برخی موارد با پزشکانی مواجه می شویم که دارای مهارت کافی نبوده و با دادن پورسانت، تکنسین ها را برای جراحی زیبایی در خدمت می گیرند. چنانچه عارضه ای برای بیمار ایجاد شود نه پزشک و نه تکنسین قادر به رفع و درمان مشکل مورد نظر نخواهند بود.

 

 

نحوه انتخاب بهترین جراح بینی

بهترین روش برای انتخاب جراح بینی روش ذیل می باشد:

 1. اولین اقدامی که باید در این راستا انجام داد جمع آوری اسامی پزشکان خوب و حاذق و تهیه یک لیست جامع از اسامی آن ها می باشد. این کار را می توانید با پرس و جو از آشنایان، افرادی که قبل از شما بینی شان را جراحی کرده و از نتیجه راضی بوده اند، جستجو در گوگل و شبکه های اجتماعی انجام دهید.
 2. در مطب جراحان بینی حضور یابید، با آن ها صحبت کرده و مورد بررسی شان قرار دهید.
 3. در صورت حضور بیماران قبلی در مطب با آن ها صحبت کرده و از آن ها در رابطه با میزان رضایت شان از عملکرد جراح بینی سوال بپرسید.
 4. در آخر آلبوم عکس های پزشکان را در گالری وب سایت یا صفحه رسمی اینستاگرام آن ها مشاهده کنید.

چنانچه ساکن کرج بوده و قصد جراحی بینی خود در این شهر را دارید می توانید با مراجعه به صفحه اینستاگرام دکتر موسی علی احمدی ، جراح بینی کرج نمونه کارهای ایشان را نظاره نمایید.

علاوه بر جراح بینی چه عوامل دیگری بر رضایت بخش بودن نتیجه جراحی بینی تاثیر دارند؟

در فوق در رابطه با تاثیر بسیار زیاد جراح در مطلوب بودن نتیجه به دست آمده از جراحی بینی و کاهش احتمال بروز عوارض جدی ناشی از این عمل جراحی اشاره کردیم. اما این بدین معنی نیست که تمام انتظارات شما با انتخاب بهترین دکتر عمل بینی برآورده خواهد شد. برآورده شدن انتظارات شما و دستیابی به نتیجه ای مطلوب از این جراحی به وجود شرایط دیگری نیز بستگی دارد که ما در ذیل به تعدادی از آن ها اشاره نموده ایم.

 

جراح بینی

 

نوع بینی :

ویژگی های ساختاری بینی موجب تقسیم این عضو به دو نوع استخوانی و گوشتی می شود. بینی های گوشتی پوستی ضخیم داشته، میزان لایه ها و بافت های چربی زیرپوستی آن ها زیاد بوده و ساختار غضروفی-استخوانی آن ها از استحکام کمی برخوردار است. بینی های استخوانی نه تنها پوست خیلی ضخیمی ندارند بلکه میزان بافت های چربی های زیرپوستی شان نیز کم بوده و ساختمان غضروفی-استخوانی آن ها نیز بسیار مستحکم می باشد. هرچه استخوان و غضروف های بینی مستحکم تر باشد تغییرات بیشتر و ظریف تری را می توان بر روی بینی اعمال کرد و هرچه میزان ضخامت پوست و بافت های چربی نیز کم باشد تغییرات ایجاد شده بهتر و راحت تر قابل مشاهده خواهند بود. به همین دلیل هم هست که نتیجه جراحی بینی استخوانی در اغلب موارد درخشان تر از جراحی بینی گوشتی می باشد.

میزان ایرادات بینی :

هرچه میزان مشکلات و ایرادات بینی و پیچیدگی این مشکلات کمتر باشد راحت تر قابل رفع بوده و برای برطرف کردن آن ها به اقدامات کمتری نیاز است. لذا بدیهی است که نتیجه جراحی یک بینی با مشکلات کم از جراحی یک بینی با مشکلات بیشتر و پیچیده تر رضایت بخش تر خواهد بود. در برخی موارد مشکلات بینی آنقدر زیاد است که نمی توان همه آن ها را در یک جلسه جراحی رفع کرده و برای درمان کامل این مشکلات به جراحی بینی ثانویه نیاز است.

لازم به ذکر است که دکتر موسی علی احمدی ، جراح بینی کرج سابقه رقم زدن نتایج بسیار درخشان از جراحی بینی هایی با مشکلات بسیار زیاد و پیچیده را نیز در کارنامه خود داشته اند که در صورت تمایل و با مراجعه به صفحه رسمی اینستاگرام ایشان می توانید نمونه هایی از آن ها را مشاهده کنید.

 

 

جراح بینی

 

رینوپلاستی توسط جراح بینی

برخی افراد دارای بینی های استخوانی با پوست نازک هستند و از شکل بینی شان ناراضی اند. از طرف دیگر برخی افراد دارای بینی های گوشتی با بخش بزرگی از غضروف می باشند. همه این افراد فکر می کنند که فرم و اندازه بینی شان متناسب با صورت شان نبوده و به همین دلیل خواهان انجام جراحی بینی می باشند. از جمله مزایای عمل بینی که دکتر عمل بینی در جلسه مشاوره به آن ها اشاره می کنند ، عبارتند از :

 • رینوپلاستی، خر خر کردن و دیگر مشکلات مربوط به خواب را بهبود می بخشد.
 • با جراحی بینی می توان مشکلات بی شماری از قبیل بینی کج یا نوک گوشتالوی بینی را درمان نمود.
 • جراحی بینی می تواند اهداف زیبایی را محقق نموده و بدشکلی های مادرزادی بینی را درمان کند.
 • برخی اوقات جراحی بینی با جراحی سینوس برای درمان مشکلات تنفسی و سینوزیت های مزمن ترکیب می شود. سینوزیت سینوس هایی هستند که ملتهب شده اند. این مشکل می تواند در اثر عفونت یا مشکلات دیگر بینی ایجاد شود که باعث تولید مخاط هایی می شود که در داخل بینی ترشح می شوند. اگر بینی متورم شود، سینوس ها مسدود شده و ایجاد درد می نمایند.
 • رینوپلاستی می تواند استخوان های شکسته بینی را درمان کند. رایج ترین علل شکستگی بینی دعوا، تصادف، ورزش یا زمین خوردن می باشد.
 • برای خلاص شدن از مشکلات تنفسی، روند رینوپلاستی گزینه بسیار خوبی به شمار می آید.
 • مزیت شماره یک روند رینوپلاستی ، به دست آوردن اعتماد به نفس می باشد. رینوپلاستی اعتماد به نفس را در افرادی که از شکل و ظاهر بینی خود ناراضی هستند افزایش می دهد.

اهمیت توصیه های بهترین دکتر عمل بینی

توجه به این نکات مراقبتی و رعایت آن ها نیز به اندازه انتخاب یک دکتر بینی خوب در رضایت بخش بودن نتیجه موثر است. لذا در رعایت و انجام آن ها کوتاهی نکنید. به گفته دکتر موسی علی احمدی ، بهترین جراح رینوپلاستی در کرج باید نکات زیر را بعد از عمل رعایت کنید :

 • در روز اول بعد از جراحی، حداقل فعالیت را داشته باشید.
 • به پشت بخوابید و سر خود را در موقعیت بالاتر نسبت به بدن قرار دهید.
 • برای کاهش تورم و درد، در طول هفته نخست بعد از جراحی بر روی صورت کیسه یخ قرار دهید.
 • از راه دهان عطسه یا سرفه کنید.
 • نباید اسپلینت بینی خود را بردارید.
 • 72 ساعت بعد از جراحی می توانید دوش بگیرید. از خیس شدن اسپلینت بینی خود خودداری کنید.
 • در هنگام مصرف داروهای مسکن رانندگی نکنید.
 • در صورت احساس درد، از تیلنول و در صورت احساس خارش، بنادریل مصرف کنید.
 • در هفته اول بعد از جراحی از مصرف ادویل، موترین یا ایبوپروفن خودداری کنید.
 • در چند روز اول بعد از جراحی، از بینی شما ترشحات شفاف یا خونی خارج خواهد شد.
 • همه بخیه ها جذبی هستند.
 • می توانید 3 تا 7 روز بعد از جراحی، فعالیت های غیر سنگین خود را آغاز کنید.
 • با مصرف داروی مسکن، درد ملایم تسکین پیدا خواهد کرد.
 • صورت و بینی متورم خواهد شد.
 • در اطراف بینی خود شاهد کبودی خواهید بود.