جراحی زیبایی بینی برای رسیدن به یک نتیجه ای فوق العاده در ابتدا نیازمند جراح بینی کرج حاذق و ماهر می باشد. بنابراین توصیه می شود قبل از مراجعه به جراح بینی حتما زمان بسیار زیادی را برای انتخاب پزشک خود صرف کنید. زیرا علاوه بر تغییر در ظاهر بینی افراد ، عدم بروز اختلالات تنفسی نیز بسیار دارای اهمیت بالایی می باشد. اگر نمی دانید که با چه تکنیک هایی و بر اساس چه معیارهایی جراح رینوپلاستی خود را انتخاب کنید ، تا انتهای مقاله دکتر موسی علی احمدی با ما همراه باشید.

 

جراح بینی کرج

عمل بینی و پزشک با تجربه

بینی به دلیل برجستگی و قرارگیری در وسط صورت نه تنها بر زیبایی کل چهره بلکه بر روی تک تک اعضای موجود در آن نیز تاثیر بسیار زیادی دارد به نحوی که در بسیاری از بیماران حالت لب ها، گونه ها، چشم ها و غیره بعد از جراحی تغییر کرده و اطرافیان با مشاهده آن ها گمان می کنند که علاوه بر جراحی زیبایی بینی ، تغییرات دیگری نیز در صورت خود اعمال کرده اند.

چنانچه شما نیز جزو افرادی هستید که با قرارگیری در مقابل آینه گمان می کنید بینی تان با دیگر اجزای موجود در چهره تناسب نداشته و دارای ایرادات ظاهری است یا بارها از اطرافیان خود شنیده اید که بینی تان ایراد ظاهری داشته و جذابیت صورت تان با جراحی بینی افزایش خواهد یافت می توانید نسبت به برطرف کردن مشکلات بینی با جراحی اقدام نمایید.

انتخاب یک جراح بینی نامناسب چه عوارضی را به همراه خواهد داشت؟

اگر زیبا جو در انتخاب پزشک خود دقت کافی را نداشته باشد حتما با برخی عوارض همچون شکل ظاهری نامطلوب بینی ، تغییر رنگ پوست بینی و بروز عفونت در دوره نقاهت ، خطرات احتمالی به هنگام بیهوشی و باقی ماندن محل برش و بخیه ها ، غیر طبیعی بودن فرم ظاهری بینی زیبا جو و بروز سپتوم در دیواره جدا کننده سوراخ های بینی ، افزایش نیاز به جراحی ترمیمی و عدم تنفس به راحتی و بکارگیری از دهان به هنگام تنفس خواهد شد.

جراح باید در رابطه با موارد زیر آگاهی کاملی داشته باشد

جراح بینی کرج با سابقه بالا و خوب باید از مراقبت های لازم قبل و بعد از عمل رینوپلاستی آگاهی و اطلاعات کافی و کامل را داشته باشد ، تا آن ها را در اختیار بیمار قرار دهد. زیرا بیمار با داشتن اطلاعات کافی از این دسته مراقبت می تواند دوره نقاهت کوتاه ، بدون عوارض و خطرات احتمالی و با نتیجه ای کاملا رضایت بخشی را داشته باشد.

 

 

جراحی زیبایی بینی

بینی ها دارای دو نوع استخوانی و گوشتی هستند؛ دست جراحان بینی برای اعمال تغییرات بر روی بینی های استخوانی بازتر از بینی های گوشتی می باشد و می توانند این نوع بینی ها را هم به فرم طبیعی و هم به فرم فانتزی که انواع فرم های بینی بعد از جراحی هستند جراحی نمایند.

این در حالی است که جراحی بینیهای گوشتی فقط به فرم طبیعی امکان پذیر است. زیرا ساختار بینی های استخوانی ضعیف بوده، تاب و تحمل تغییراتی همچون قوس زیاد را نداشته و حتی اگر بتوان این تغییرات را بر روی ساختمان بینی اعمال کرد، پوست ضخیم و میزان بافت های چربی زیاد این نوع بینی ها اجازه نمایان شدن این ظریف کاری ها را نخواهد داد.

عمل بینی ترمیمی و جراح بینی

در صورت مراجعه به پزشکی بی تجربه و بدون مهارت کافی ، علاوه بر داشتن عوارض تنفسی در بیماران سبب نیاز به عمل مجدد بینی یعنی جراحی بینی ترمیمی خواهد شد. بنابراین با انتخاب دقیق پزشک ، شما می توانید یک پروسه جراحی بی نظیری داشته باشید که پس از دوره نقاهت به نتیجه ای عالی دست خواهید یافت بدون آن که در آیند نیازمند جراحی مجدد بینی شوید.

چه مواردی در انتخاب جراح بینی خوب حائز اهمیت است؟

گواهی پزشکی معتبر: یک گواهی پزشکی معتبر ، نشان دهنده آن است که پزشک چه دوره های آموزشی و تحصیلی را جهت کسب مهارت کافی و موفقیت آمیز کسب کرده است. بنابراین داشتن یک مدرک معتبر می تواند از جمله ویژگی های مهم در انتخاب جراح بینی کرج خوب و حاذق باشد.

بورد تخصصی: این مورد میزان موفقیت دوره رزیدنسی و تست های ویژه برای دریافت تخصص در جراحی بینی جراحان می باشد.

سوء سابقه: هیچ یک از ما تمایلی به انجام جراحی بینی خود توسط پزشکی با داشتن سوء سابقه در کارنامه کاری را نخواهیم داشت . به همین دلیل این مورد را در انتخاب جراح رینوپلاستی خود در نظر داشته باشید.

تخصص: پزشکانی که در یک زمینه مهارت و تخصص کافی را دارند و جراحی متعددی در یک زمینه انجام داده اند ، از مهارت و تجربه بالایی برخوردار می باشند که انتخاب آن ها گزینه مناسبی است.

 

جراح بینی کرج

 

انتخاب بهترین جراح بینی

از جمله عواملی که بر روی نتیجه جراحی زیبایی بینی تاثیر بسزایی دارد می توان به انتخاب بهترین جراح بینی مورد سکونت فرد، رعایت اقدامات قبل از جراحی بینی و همچنین رعایت مراقبت های بعد از جراحی بینی اشاره کرد.

برای انتخاب بهترین جراح بینی کرج یا هر شهری که در آن سکونت دارید از آشنایان و افرادی که قبلاً جراحی بینی موفقیت آمیزی داشته اند سوال کنید، در مطب جراحان بینی حضور یافته و با آن ها به گفتگو بنشینید، نمونه کارهای جراح بینی را مشاهده نموده و در صورت حضور بیماران قبلی جراح در مطب، از آن ها در رابطه با میزان رضایت شان از عملکرد جراح سوال کنید.

جراح بینی خوب چه ویژگی هایی دارد؟

برای اینکه بهترین عملکرد را در انتخاب بهترین جراح بینی کرج یا هر شهر دیگری که در آن سکونت دارید داشته باشید لازم است تا از ویژگی های جراحان بینی خوب آگاه باشید. از همین رو ما به تعدادی از مهم ترین ویژگی های جراحان بینی خوب در ذیل اشاره کرده ایم:

از وجدان کاری بالایی برخوردار است

یک جراح بینی خوب و با وجدان، جراحی بینی را برای همه افراد و صرفاً به دلیل منافع مالی خود انجام نمی دهد. او وضعیت سلامت و همینطور بینی فرد را بررسی کرده و در صورتی که مطمئن باشد جراحی بینی با نتایج رضایت بخش برای فرد همراه نبوده، توقعات او را برآورده نکرده یا مشکلات و عوارضی را برای وی به دنبال خواهد داشت جراحی بینی را برای او انجام نداده و تمام تلاش خود را می کند تا بیمار را از انجام این عمل جراحی منصرف کند.

 

 

زمان زیادی را برای بیمار صرف می نماید

با توجه به اینکه آلرژی به برخی داروها، ابتلا به بیماری های خاص و مصرف بعضی داروها روند جراحی را با مشکل مواجه می کند، پزشک با حوصله و دقت وضعیت سلامت فرد را بررسی کرده و تدابیر لازم در این رابطه را اتخاذ می نماید.

همچنین برای اینکه نتیجه جراحی مورد رضایت فرد متقاضی باشد باید به انتظارات منطقی او نزدیک باشد از همین رو پزشک زمان زیادی را صرف آگاهی از انتظارات بیمار و رسیدن به تصمیم مشترک در رابطه با فرم بینی صرف می نماید.

صبور و با حوصله است

 جراح بینی کرج ، استرس های بیمار را به خوبی درک کرده و از همین رو با برخورد خوبی که با او دارد احساس صمیمیت میان خود و بیمار ایجاد می نماید. او به تمام سوالات شما با صبوری پاسخ می دهد.

از دیگر ویژگی های یک جراح بینی خوب می توان به برخورداری از قدرت تصور بالا ، آشنایی با اصول ریاضی و زیبایی شناسی ، مسئولیت پذیری، داشتن مدرک تحصیلی و تخصص مرتبط اشاره کرد.