درباره جراحی های زیبایی صورت

جراحی های زیبایی صورت : افراد ملاک های مختلفی برای زیبایی صورت دارند. از همین رو ممکن است فردی از نظر ما بسیار زیبا به نظر رسیده و از نظر فردی دیگر کاملاً معمولی باشد. این اختلاف نظرها را که کنار بگذاریم یکسری استانداردها برای زیبایی وجود دارد که هرچه فرد به این استانداردها نزدیک تر باشد زیباتر به نظر خواهد رسید. ( جراحی بینی )

به طور کلی صورتی را می توان زیبا دانست که تک تک اجزای آن با هم در تناسب بوده و دارای ایرادات ظاهری نباشد.

زیبایی امری است که از گذشته تا کنون بسیار مورد توجه بوده و تاثیر بسیار زیادی در زندگی افراد حتی زندگی اجتماعی-اقتصادی آن ها داشته است؛ هرچند که این موضوع در ارتباط با همه صدق نمی کند ولی به طور معمول افرادی با صورت های زیباتر معمولاً از اقبال بیشتری در اجتماع برخوردار هستند آن هم به دلیل اعتماد به نفس بالای ناشی از زیبایی ظاهرشان است.

در گذشته افراد راهی برای برطرف کردن مشکلات ظاهری شان نداشتند ولی امروزه علم پزشکی و تکنولوژی به قدری پیشرفت کرده است که می توان ایرادات موجود در صورت را با روش های گوناگون، کمترین عارضه و در کوتاه ترین زمان ممکن برطرف کرد.

در ذیل به تعدادی از مهم ترین جراحی های زیبایی صورت که توسط دکتر موسی علی احمدی ، متخصص گوش و حلق و بینی کرج انجام می شود اشاره کرده ایم.

 

 

جراحی زیبایی بینی

کسی نمی تواند منکر تاثیر بسیار زیاد بینی بر زیبایی چهره شود. بینی به دلیل قرار گرفتن در وسط صورت بر زیبایی همه اجزا تاثیر می گذارد به گونه ای که در برخی موارد با برطرف کردن نقوص موجود در آن، اجزای دیگر صورت همچون گونه ها و چشم ها نیز تغییر حالت می دهند به نحوی که گویا عملی بر روی آن ها صورت گرفته است.

این عضو همچنین به دلیل قرار گرفتن در مرکز صورت توجه زیادی را به سمت خود جلب می کند به گونه ای که حتی اگر ایراد کوچکی در آن وجود داشته باشد خیلی سریع توجه اطرافیان را به خود جلب می نماید.

جراحی بینی یکی از جراحی های زیبایی صورت پرطرفدار به خصوص در میان افراد 18 تا 35 سال است که سالانه صدها هزار نفر برای انجام آن به جراحان زیبایی مراجعه می کنند.

با این جراحی زیبایی می توان مشکلات ظاهری بینی که تعدادی از آن ها در ادامه آورده شده است را مرتفع نمود:

  • بزرگ بودن سوراخ های بینی یا غیرقرینه بودن آن ها
  • قوز بینی
  • سر بالا بودن بیش از حد بینی و به اصطلاح خوکی بودن بینی
  • افتادگی بیش از حد نوک بینی
  • بزرگ بودن یا کوچک تر بودن بینی از حد طبیعی
  • کوتاه یا بلند بودن قد بینی و غیره

جراحی زیبایی پلک

پوست پلک نازک ترین قسمت پوست صورت می باشد. به گونه ای که نشانه های پیری در پلک زودتر از سایر اجزای صورت بروز کرده، شل و افتاده شده و چین و چروک های زیادی در آن بروز می کند. همه این عوارض موجب کاهش فروغ چشم ها شده و زیبایی آن ها را تحت تاثیر قرار می دهد.

ارتباط چشمی در ارتباط با دیگران بسیار مهم است به گونه ای که افراد هنگام صحبت با شما بیشتر به چشم های تان نگاه می کنند. حال در صورت افتادگی و شل بودن پلک ها، شادابی چهره تحت تاثیر قرار گرفته و فرد پیرتر از سن واقعی اش به نظر می رسد.

با جراحی زیبایی پلک که در اصطلاح بلفاروپلاستی نامیده می شود می توان ایرادات ظاهری پلک ها را کاملاً برطرف نمود.

جراحی زیبایی گوش

اتوپلاستی یکی دیگر از انواع جراحی های زیبایی صورت است که با هدف برطرف کردن ایرادات ظاهری گوش ها همچون برجسته بودن آن انجام می شود. ایرادات گوش موجب پریشانی و خجالت زدگی بیشتر افراد به خصوص آقایان می شود.