اکثر اشخاصی که برای جراحی زیبایی بینی اقدام می نمایند از ظاهر فعلی بینی شان رضایت نداشته و این عمل جراحی را به منظور تغییر شکل بینی و ایجاد تناسب بیشتر بین این عضو و سایر اجزای صورت انجام می دهند. به بیان دیگر هدف بیشتر متقاضیان جراحی بینی ، زیبایی می باشد. در این میان افرادی نیز هم هستند که هدف شان از انجام جراحی بینی رفع مشکلات تنفسی و ناراحتی های ناشی از آسیب دیدگی بینی یا وجود نقوص ساختاری در این عضو حیاتی می باشد. در این مقاله علاوه بر کسب اطلاعات مفید ، نمونه کارهای بهترین جراح بینی ، دکتر موسی علی احمدی را نیز مشاهده خواهید کرد.

 

 

کاندیدای مناسب جراحی زیبایی بینی

اشخاصی که خواستار جراحی زیبایی بینی هستند باید دارای سطح سلامت مناسب بوده و از خطرات و ریسک های این عمل جراحی درک صحیحی داشته باشند. همچنین توقعات بیمار باید با توجه به نوع بینی ، میزان ایرادات و ویژگی های های منحصر به فرد آن واقع بینانه باشد. افرادی با داشتن ایراداتی که در ذیل به آن ها اشاره شده است می توانند نسبت به انجام این عمل زیبایی اقدام نمایند:

 • سر بینی آن ها بیش از حد بزرگ بوده یا دارای افتادگی باشد.
 • دارای قوز بر روی پل بینی خود باشند.
 • بینی در قیاس با دیگر اجزای صورت خیلی کوچک یا بزرگ به نظر برسد.
 • بینی خیلی پهن باشد.
 • سوراخ های بینی بیش از اندازه جمع شده یا خیلی بزرگ باشند.
 • ظاهر بینی کج بوده و به یک سمت منحرف باشد.
 • ظاهر بینی بنا به دلایل مختلف همچون آسیب دیدگی دچار عدم تقارن باشد.
 • سوراخ های بینی با هم تفاوت داشته و غیرقرینه باشند و غیره.

بهترین سن برای عمل جراحی زیبایی بینی

معمولا نوجوانان نسبت به سایر گروه های سنی به ظاهر خود اهمیت زیادی می دهند به همین دلیل عجیب نیست که بیشترین متقاضی جراحی بینی در سنین نوجوانی و جوانی دیده می شود. جراحی زیبایی بینی در سنین پایین و تا قبل از 18 سالگی توصیه نمی شود؛ زیرا ممکن است رشد بینی کامل نشده باشد و بعد از چند سال بینی دچار تغییراتی شود. بهترین سن برای جراحی بینی بین 20 تا 30 سال می باشد به دلیل این که فرد علاوه بر بلوغ جسمی به بلوغ فکری نیز رسیده است. بنابراین تصمیم گیری برای جراحی بینی بر اساس احساسات و شرایط نوجوانی نیست. با این حال دختران در 16 سالگی و در پسران در 17 سالگی با اذن قانونی پدر یا مادر مجاز به جراحی بینی می باشند.

 

جراحی زیبایی بینی

 

تکنیک های جراحی زیبایی بینی

پزشکان با توجه به صلاحدید خود برای برطرف کردن مشکلات ظاهری بینی از دو تکنیکی که در ذیل به آن ها اشاره شده است بهره می گیرند:

 • رینوپلاستی بسته : شکاف های مورد نیاز در این تکنیک تماماً در داخل بینی ایجاد شده و رفع مشکلات بینی نیازمند ایجاد برش های خارجی نیست.
 • رینوپلاستی باز : در این روش که پزشک با انجام آن دسترسی بسیار بهتری به استخوان ها و غضروف های بینی داشته و اشراف زیادی نیز به ساختار بینی دارد تعدادی برش در داخل بینی و یک برش بسیار کوچک نیز در ناحیه میان دو حفره بینی که کلوملا نام دارد ایجاد می گردد.

فرقی ندارد که رینوپلاستی به روش باز یا بسته انجام شود، در صورتی که سوراخ های بینی نیازمند تغییر باشند در کناره های بینی برش ایجاد می شود.

آمادگی برای عمل جراحی زیبایی بینی

بیمار به منظور به حداقل رساندن ناراحتی های احتمالی بعد از عمل، ایجاد تسریع در روند ریکاوری و همچنین کاهش ریسک بروز عوارض جدی باید قبل از جراحی بینی نکاتی که در ذیل به آن ها اشاره شده است را رعایت نموده و انجام دهند:

 • رژیم غذایی : داشتن رژیم غذایی مناسب که دکتر موسی علی احمدی ، جراح بینی کرج توضیحات لازم در رابطه با آن را در جلسه مشاوره خدمت تان اعلام خواهند نمود موجب به حداقل رساندن ریسک ایجاد عفونت و همچنین سرعت بخشیدن به روند بهبودی بیماران می شود.
 • مصرف دارو : در روز مشاوره باید پزشک را از تمام داروهایی که مصرف می نمایید آگاه نموده و در صورت نیاز مصرف آن ها را طی مدت زمان تعیین شده توسط پزشک قطع کنید.
 • عدم استعمال سیگار و دخانیات، انجام عکسبرداری و آزمایشات تعیین شده توسط پزشک، بیان شفاف انتظارات تان از جراحی بینی ، عدم مصرف غذا به مدت 8 ساعت قبل از جراحی و استحمام در شب قبل از جراحی زیبایی بینی از جمله اقداماتی هستند که شما ملزم به رعایت و انجام آن ها پیش از انجام این جراحی زیبایی می باشید.

عمل زیبایی بینی چه مدت زمان می برد ؟

با توجه به اهداف و فرآیند جراحی و هم چنین تکنیک و مهارت پزشک عمل بینی ممکن است بین 1 الی 2 ساعت زمان ببرد. در بینی های ترمیمی نیاز به زمان بیشتری است و در برخی موارد ممکن است عمل ترمیم بینی تا 4 ساعت زمان ببرد.

 

جراحی زیبایی بینی

 

چگونه بهترین فرم بینی را انتخاب کنم ؟

انتخاب بهترین فرم بینی را به جرات می توان مهم ترین دغدغه افراد متقاضی جراحی زیبایی بینی عنوان کرد. افراد پیش از این جراحی، زمان زیادی را برای فکر کردن و تحقیق در رابطه با یافتن جواب این سوال که مناسب ترین فرم بینی برای آن ها کدام است صرف می نمایند. ما در ادامه به ارائه توضیحاتی پرداخته ایم که به این افراد کمک شایانی خواهد کرد.

انواع فرم بینی بعد از جراحی زیبایی بینی

برای این که بدانید کدام فرم بینی برای شما بهتر است ابتدا لازم است تا انواع فرم بینی بعد از جراحی را بشناسید. بینی افراد با جراحی قابل فرم دهی به سه نوع ذیل می باشد:

 • بینی طبیعی : این فرم همانگونه که از نامش پیداست عاری از هرگونه ویژگی غیر عادی بوده و معمولاً افراد بعد از جراحی متوجه انجام عمل از جانب بیمار نخواهند بود. از جمله ویژگی های این فرم از بینی می توان به سربالا نبودن، کوچک نبودن نامتعارف و عدم وجود قوس بر روی ناحیه پل بینی اشاره کرد.
 • بینی فانتزی : این فرم از بینی که فقط بر روی بینی های استخوانی قابل انجام می باشد در میان عموم با نام بینی عروسکی نیز شناخته می شود. بعد از جراحی کاملاً قابل تشخیص بوده، قوس دار بودن، کوچک و سربالا بودن زیاد از جمله ویژگی های محرز آن می باشد.
 • بینی نیمه فانتزی : ویژگی های این فرم، حد وسط ویژگی های بینی طبیعی و فانتزی می باشد. به طور مثال نه مانند بینی طبیعی کاملاً بدون قوس بوده و نه همچون بینی فانتزی قوس زیاد دارد.

 

جراحی زیبایی بینی

 

نکاتی که هنگام انتخاب فرم بینی باید به آن ها توجه کرد:

 • نوع بینی : همانطور که در بالا گفتیم، بینی گوشتی را نمی توان به فرم فانتزی شکل داد؛ به طور کلی نوع بینی و ویژگی های منحصر به فردی که دارد اجازه فرم دهی آن به همه انواع فرم های بینی اعم از فانتزی و نیمه فانتزی را به جراح نمی دهد.
 • ویژگی های صورت : در برخی موارد بینی قابل فرم دهی به همه انواع فانتزی، طبیعی و نیمه فانتزی می باشد اما با صورت افراد در تناسب نیست که این از نظر زیبایی شناسی موضوعی بسیار مهم به شمار می رود. زیرا مناسب ترین بینی برای افراد، فرمی از بینی است که بیشترین تناسب را با اجزای موجود در آن داشته باشد.
 • جنسیت : افراد باید هنگام تعیین فرم بینی به جنسیت خود توجه داشته باشند. بدیهی است که بینی عروسکی همانطور که از نام آن پیداست مناسب آقایان نبوده و از جذابیت ظاهر آن ها خواهد کاست.

چه مدت بعد از جراحی بینی نتیجه عمل قابل مشاهده می باشد ؟

روند بهبودی و کاهش تورم بینی در افراد مختلف متفاوت می باشد و ممکن است در برخی از افراد نتیجه عمل بعد از یک سال قابل مشاهده باشد. عموما یک ماه بعد از جراحی بینی فرم بینی قابل تشخیص بوده و با مرور زمان و کاهش میزان تورم و کبودی ها نتیجه نهایی قابل مشاهده می باشد.

هزینه جراحی زیبایی بینی

عوامل بسیاری در هزینه جراحی بینی نقش دارد. به همین علت هزینه جراحی بینی در شهرهای مختلف و پزشکان می تواند متفاوت باشد. هرچه میزان موفقیت پزشک در عمل های جراحی بیشتر باید و در این زمینه سابقه طولانی داشته باشد ، هزینه جراح بیشتر است . هم چنین انتخاب کلینیک ، تجهیزات اتاق عمل و داروی بیهوشی ، موقعیت جغرافیایی می تواند در هزینه نهایی جراحی بینی تاثیر بگذارد.

نتیجه گیری :

بهترین فرم بینی برای هر فرد تنها در صورتی قابل انتخاب است که بیمار و جراح تعامل خوبی باهم داشته باشند. جراح سلیقه بیمار را در نظر گرفته و بیمار نیز به جراح خود اعتماد داشته و هیچ یک خودرای نباشند. از همین رو اگر خواهان یک بینی زیبا و مناسب هستید، سلایق و انتظارات خود را به طور شفاف با پزشک تان در میان گذاشته، به ایشان اعتماد نموده و انتخاب فرم نهایی را به او بسپارید. هیچ کس به اندازه یک جراح بینی خوب که به اصول ریاضی و زیبایی شناسی اشراف دارد، از قدرت تصور بالایی برخوردار است و به نظرات بیمار خود احترام می گذارد قادر به انتخاب بهترین فرم بینی برای او نیست.