همه چیز در مورد جراحی بینی نیمه فانتزی

جراحی بینی نیمه فانتزی : بینی نیمه فانتزی ، رایج ترین مدل بینی در جراحی رینوپلاستی می باشد. هدف از این جراحی پلاستیک، حذف هرچه بیشتر بدشکلی های بینی و ایده آل و طبیعی نمودن شکل ظاهری آن تا حد امکان می باشد. وجود ذائقه ها و سلیقه های مختلف در میان بیماران باعث شده است که تنوعات در این روند جراحی بسیار گسترده باشد.

در جراحی بینی نیمه فانتزی بر خلاف بینی فانتزی ، اندازه بینی به اندازه کوچک تر از حد معمول کوچک نشده و نوک بینی چندان بالا برده نمی شود. در واقع این جراحی، ترکیبی از جراحی بینی طبیعی و جراحی بینی فانتزی می باشد که در آن ویژگی های ظرافتی جراحی بینی فانتزی با رعایت ملاحظات طبیعی به نظر رسیدن بینی بر روی این اندام اجرا می شود.

جراحی بینی نیمه فانتزی به دلیل داشتن ویژگی های زیر با سایر انواع جراحی های رینوپلاستی متفاوت است.

 

جراحی بینی نیمه فانتزی

 

 دستیابی به یک بینی بدون عیب و نقص از طریق بکارگیری ایمپلنت :

ایمپلنت های مصنوعی که برای کمک به بالا بردن پل بینی مورد استفاده قرار می گیرند، در تیغه بینی نیز بکار برده می شوند.

برای اینکه نوک بینی طبیعی تر بنظر برسد، غضروف خودی یعنی غضروفی که از بدن خود بیمار مثلاً از گوش یا سپتوم بینی گرفته شده است مورد استفاده قرار می گیرد.

بنابراین این روند شامل یک ایمپلنت سنتزی و غضروف بدن خود شما برای طراحی بینی نیمه فانتزی تان می باشد.

نتیجه نهایی، دستیابی به بینی با شیب طبیعی است که چندان به سمت بالا متمایل نشده و نوک بینی در آن برجسته می باشد.

جراحی بینی سه بعدی :

جراحی بینی نیمه فانتزی به گونه ای طراحی می شود که بیشترین حالت طبیعی بودن را در چهره شما ایجاد کند. بنابراین ایمپلنت ها برای متناسب بودن با بینی شما، به صورت سفارشی برای هر بیمار تراش داده می شوند.

این تراش دادن با رعایت کانتورهای فعلی صورت شما انجام شده و چنان طبیعی خواهد بود که  در نهایت گویی از همان ابتدا با همین بینی متولد شده اید.

روند جراحی بینی نیمه فانتزی

  • نخست پزشک بینی و برآمدگی پیشانی شما را مورد ارزیابی قرار می دهد. علاوه بر آن، نقطه قرار گرفتن و ارتفاع بینی شما نیز مد نظر قرار داده می شود.
  • با استفاده از ارزیابی انجام شده از طریق اسکنر سه بعدی، ایمپلنت ها ساخته می شوند. این ایمپلنت ها به صورت سفارشی برای هر بیمار آماده می شود و تراش دادن آن ها با در نظر گرفتن فاکتورهای طبیعی بنظر رسیدن بر روی صورت بیمار انجام می شود.
  • پایه بالچه مانند بینی و پهنای ستونچه بینی اندازه گیری شده و تنظیمات لازم برای نوک بینی مورد آزمایش قرار می گیرد.
  • برای خلق یک شکل طبیعی در بینی، غضروف گوش و سپتوم بینی آماده شده و پیوند زده می شود.
  • قبل از جراحی، پزشک از شما می خواهد تا به عنوان بخشی از روند جراحی، کلیه دستورالعمل های قبل و بعد از جراحی را با دقت بالا اجرا کنید.
  • پس از جراحی بیمار می تواند به منزل بازگردد.

بهبودی بعد از جراحی بینی نیمه فانتزی چگونه است؟

بعد از روند جراحی، در بینی شما اسپلینت مورد استفاده قرار می گیرد.

برای کاهش تورم، در طول دو روز بعد از جراحی، کیسه های یخ مورد استفاده قرار خواهد گرفت. در طول جلسه آزمایش برای کنترل روند بهبود، جراح اسپلینت و بخیه ها را از بینی شما برخواهد داشت.