جراحی بینی نیمه فانتزی رایج ترین مدل بینی در جراحی زیبایی بینی می باشد. هدف از این جراحی پلاستیک ، حذف هرچه بیشتر بدشکلی های بینی و ایده آل و طبیعی نمودن شکل ظاهری آن تا حد امکان می باشد. وجود ذائقه ها و سلیقه های مختلف در میان بیماران باعث شده است که تنوعات در این روند جراحی بسیار گسترده باشد. در عمل بینی نیمه فانتزی بر خلاف بینی فانتزی ، اندازه بینی به اندازه کوچک تر از حد معمول کوچک نشده و نوک بینی چندان بالا برده نمی شود. در واقع این جراحی ، ترکیبی از جراحی بینی طبیعی و جراحی بینی فانتزی می باشد که در آن ویژگی های ظرافتی بینی فانتزی با رعایت ملاحظات طبیعی به نظر رسیدن بینی بر روی این اندام اجرا می شود. برای آشنایی بیشتر در باره این موضوع با این مقاله از دکتر موسی علی احمدی ، بهترین متخصص گوش و حلق و بینی کرج همراه شوید.

 

جراحی بینی نیمه فانتزی - دکتر موسی علی احمدی

 

جراحی بینی نیمه فانتزی به دلیل داشتن ویژگی های زیر با سایر انواع جراحی های رینوپلاستی متفاوت است.

 دستیابی به یک بینی بدون عیب و نقص از طریق بکارگیری ایمپلنت :

ایمپلنت های مصنوعی که برای کمک به بالا بردن پل بینی مورد استفاده قرار می گیرند ، در تیغه بینی نیز بکار برده می شوند. برای اینکه نوک بینی طبیعی تر بنظر برسد ، غضروف خودی یعنی غضروفی که از بدن خود بیمار مثلاً از گوش یا سپتوم بینی گرفته شده است مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین این روند شامل یک ایمپلنت سنتزی و غضروف بدن خود شما برای طراحی بینی نیمه فانتزی تان می باشد. نتیجه نهایی ، دستیابی به بینی با شیب طبیعی است که چندان به سمت بالا متمایل نشده و نوک بینی در آن برجسته می باشد.

جراحی بینی سه بعدی :

جراحی بینی نیمه فانتزی به گونه ای طراحی می شود که بیشترین حالت طبیعی بودن را در چهره شما ایجاد کند. بنابراین ایمپلنت ها برای متناسب بودن با بینی شما، به صورت سفارشی برای هر بیمار تراش داده می شوند. این تراش دادن با رعایت کانتورهای فعلی صورت شما انجام شده و چنان طبیعی خواهد بود که در نهایت گویی از همان ابتدا با همین بینی متولد شده اید.

روند جراحی بینی نیمه فانتزی

  • نخست جراح بینی خوب در کرج ، برآمدگی پیشانی شما را مورد ارزیابی قرار می دهد. علاوه بر آن ، نقطه قرار گرفتن و ارتفاع بینی شما نیز مد نظر قرار داده می شود.
  • با استفاده از ارزیابی انجام شده از طریق اسکنر سه بعدی ، ایمپلنت ها ساخته می شوند. این ایمپلنت ها به صورت سفارشی برای هر بیمار آماده می شود و تراش دادن آن ها با در نظر گرفتن فاکتورهای طبیعی بنظر رسیدن بر روی صورت بیمار انجام می شود.
  • پایه بالچه مانند بینی و پهنای ستونچه بینی اندازه گیری شده و تنظیمات لازم برای نوک بینی مورد آزمایش قرار می گیرد.
  • برای خلق یک شکل طبیعی در بینی، غضروف گوش و سپتوم بینی آماده شده و پیوند زده می شود.
  • قبل از جراحی ، بهترین جراح بینی نیمه فانتزی در کرج ، از شما می خواهد تا به عنوان بخشی از روند جراحی، کلیه دستورالعمل های قبل و بعد از جراحی را با دقت بالا اجرا کنید.
  • پس از جراحی بیمار می تواند به منزل بازگردد.

بهبودی بعد از جراحی بینی نیمه فانتزی چگونه است ؟

بعد از روند جراحی ، در بینی شما اسپلینت مورد استفاده قرار می گیرد. برای کاهش تورم ، در طول دو روز بعد از جراحی ، کیسه های یخ مورد استفاده قرار خواهد گرفت. در طول جلسه آزمایش برای کنترل روند بهبود ، جراح اسپلینت و بخیه ها را از بینی شما برخواهد داشت.

نکاتی در رابطه با عمل بینی نیمه فانتزی

برای دستیابی به رضایت و موفقیت در جراحی بینی نیمه فانتزی لازم است این عمل با آنالیز و بررسی نوع ساختار بینی توسط بهترین جراح بینی کرج ، انجام شود. یکی از ملزومات این فرم بینی ، برخورداری از غضروف و بافت مستحکم همراه با پوستی نازک است. در حالت کلی باید گفت این نوع جراحی برای افرادی که بینی های استخوانی دارند ، گزینه بسیار مناسبی می باشد ؛ زیرا ظرافت های بینی فانتزی در پوست نازک به خوبی قابل مشاهده می باشد. افرادی که غضروف بینی آن ها ضعیف بوده و پوست چرب و ضخیمی دارند ، نتیجه خوبی از این جراحی به دست نمی آورند و کاندید مناسبی برای عمل بینی نیمه فانتزی نیستند.

برای عمل بینی نیمه فانتزی چه سنی مناسب است ؟

در صورتی که تمایل به انجام عمل زیبایی بینی دارید ، لازم است تا زمانی که رشد اجزای صورت شما متوقف شود ، صبر نمایید بنابراین انجام این جراحی بعد از اتمام بلوغ باید انجام شود. در حال حاضر عمل بینی در دختران در سن 16 سالگی و در پسران در سن 17 سالگی امکان پذیر می باشد.

تکنیک های جراحی بینی نیمه فانتزی

جراحی بینی نیمه فانتزی نیز مانند سایر عمل های جراحی بینی می تواند با دو تکنیک باز یا بسته انجام شود. این موضوع تا حد زیادی به نظر بهترین جراح زیبایی در کرج و همچنین مدل بینی فرد بستگی دارد. اغلب جراحان به دلیل دید وسیع و امکان انجام تغییرات گسترده روی بینی روش باز را انتخاب می کنند. برای اطلاع از تکنیک باز و بسته مقاله جامعه ای در این رابطه تهیه شده است که می توانید آن را مطالعه بفرمایید.

چگونه تورم و کبودی را بعد از عمل نیمه فانتزی کاهش دهیم ؟

تمامی افرادی که تحت جراحی زیبایی بینی قرار می گیرند کبودی و تورم را تجربه خواهند کرد اما میزان تورم و کبودی در همه افراد یکسان نیست و این موضوع به واکنش بدن افراد ، نوع پوست ، نحوه انجام جراحی و میزان تغییرات اعمال شده روی بینی بستگی دارد. به هرحال این روند طبیعی بوده و بعد از حدود 1 هفته به مرور از بین می رود. اما با انجام راهکارهایی مانند عدم مصرف نمک ، استفاده از کمپرس یخ ، دوری از انجام فعالیت های سنگین می توان از شدت تورم و کبودی ها در این دوره کاست.