همه چیز در مورد عمل جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی : جراحی بینی یا رینوپلاستی از جمله روش های جراحی زیبایی بسیار پرطرفدار است که سالانه صدها هزار نفر در سراسر جهان اقدام به انجام آن می نمایند.

آنچه که برای بسیاری از افراد اهمیت دارد شکل بینی بعد از جراحی است اما این امر نباید موجب شود تا مهم ترین کار بینی که نفس کشیدن است و همینطور نقش بینی بر بویایی نادیده گرفته شود. بینی همچنین نقش بسزایی بر روی صدای افراد داشته و می تواند منبع مشکلات بسیاری همچون سینوزیت یا آپنه خواب باشد.

به همین دلیل هم هست که تمام هدف دکتر موسی علی احمدی ، جراح بینی کرج از جراحی زیبایی بینی بهبود ظاهر بینی و هارمونی صورت همراه با حفظ نقش کاربردی آن می باشد.

 

 

جراحی زیبایی بینی

بینی در زیبایی صورت بسیار تاثیرگذار است و در برخی موارد جراحی آن تغییرات باور نکردنی نه تنها در خود بینی بلکه در تمام اجزای صورت ایجاد می کند به نحوی که علاوه بر برطرف شدن ایرادات ظاهری بینی حالت لب ها و گونه ها نیز تغییر بسیار زیادی کرده و زیبایی فرد صد چندان شده است.

با این حال بسیاری از افراد به دلیل ترس از ایجاد تغییرات افراطی در بینی و به اصطلاح عروسکی شدن آن از جراحی بینی صرف نظر کرده و ترجیح می دهند تا آخر عمر با اعتماد به نفس کم ناشی از عدم رضایت از ظاهر بینی شان زندگی کنند. بر خلاف باور این دسته از افراد جراحی بینی همیشه با تغییرات افراطی و کوچک شدن بیش از حد بینی همراه نبوده و با جراحی بینی طبیعی می توان مشکلات آن را به طبیعی ترین شکل ممکن از بین برد به نحوی که حتی ممکن است دیگران با مشاهده آن حتی متوجه جراحی بینی فرد نیز نشوند.

ویژگی های بینی طبیعی

فاصله میان نوک بینی و لب بالا از جمله نکاتی است که موجب تفاوت ظاهری بین بینی های طبیعی و فانتزی می شود.

هنگام جراحی بینی به فرم طبیعی جراح تمام تلاش خود را می کند که این فاصله در آقایان بین 90 تا 95 درجه و در خانم ها نهایتاً 105 درجه باشد این امر موجب می شود تا بینی بیش از حد سربالا نگردد. نکته دیگر در بینی های طبیعی این است که بر روی پل آن ها خبری از قوس نمی باشد.

کاهش اندازه بینی در فرم طبیعی متناسب با اندازه صورت و اعضای موجود در آن انجام شده و همین امر از مصنوعی شدن ظاهر آن جلوگیری می کند.

 

جراحی بینی طبیعی

 

تغییرات ایجاد شده با جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبـیعی با روش های مختلفی موجب تغییر ظاهر بینی شما می شود که عبارتنداز :

 • تغییر سایز بینی متناسب با سایر اجزای صورت
 • تغییر عرض بینی در قسمت پل آن
 • تغییر مکان یا سایز سوراخ های بینی
 • اصلاح قوز بینی و افتادگی پل آن
 • اصلاح بزرگ، گرد، سربالا ، افتاده یا عقابی بودن نوک بینی
 • اصلاح پهن یا بزرگ بودن سوراخ های بینی
 • برطرف کردن و تصحیح عدم تقارن و کجی ظاهری بینی

همچون بیشتر جراحی های زیبایی در جراحی بینی طبیعی نیز پزشک و بیمار به منظور رسیدن به یک نتیجه قابل قبول با یکدیگر مشورت و همکاری می نمایند. از همین رو برای دستیابی به یک نتیجه رضایت بخش لازم است تا یک پزشک خوب و مجرب را انتخاب کرده، انتظارات خود را به طور شفاف با ایشان مطرح کرده و مراقبت های پیش و پس از آن را به خوبی رعایت نمایید.

از جمله مهم ترین مراحل جراحی بینی طبیعی این است که قبول کنیم در حال حاضر کدام یک از قسمت های بینی خوب است. آن ها را دستکاری نکرده، خراب نکنیم و اجازه دهیم به عنوان ویژگی های منحصر به فردمان باقی بمانند؛ چنانچه شما از بخش هایی از بینی خود رضایت دارید جراحی زیبایی بینی می تواند در قسمت هایی که نیاز به اصلاح دارند تغییر ایجاد کرده و کل بینی را تغییر ندهد.

بینی گوشتی

بینی گوشتی نوعی از بینی است که دارای پوستی ضخیم با غد چربی فعال فراوان و همچنین ساختار غضروفی-استخوانی ضعیف است که آن را  می توان به فرم طبیعی جراحی و نیمه فانتزی کرد. اگر بخواهیم نمونه ای عالی از این نوع بینی را خدمت تان معرفی کنیم می توانیم به بینی آفریقایی اشاره نماییم.

یکی از نگرانی هایی که در رابطه با جراحی بینی های گوشتی وجود دارد این است که نتیجه جراحی بعد از مدتی به وضعیت قبلی خود باز می گردد در صورتی که چنین نیست؛ این باور از گذشته که علم پزشکی در اول راه خود قرار داشت در افراد شکل گرفت. امروزه جراحان برای بینی های گوشتی فقط به شکل دادن ساختار بینی اکتفا نکرده و در کنار آن غضروفهای تیغه بینی را با تکنیک های جدیدتر مخصوص همچون گرافت گسترش دهنده ناحیه جلو تیغه بینی، ناحیه نوک و جلو بینی که بیشترین مشکل و ضعف را دارد علاوه بر استحکام بیشتر و ماندگاری، زیبای بیشتر میدهند که این کار موجب به حداقل رساندن احتمال بازگشت بینی های گوشتی به فرم اولیه خود می شود.

 

جراحی بینی طبیعی

 

همچنین :

یکی از مسائل بسیار مهم دیگر در جراحی بینی گوشتی به فرم طبیعی این است که تناسب صورت حفظ گردد. اگر بینی گوشتی بیش از حد کوچک شده یا بر روی قسمت پل آن انحنا ایجاد شود علاوه بر بروز مشکلات تنفسی ممکن است بینی دچار بدشکلی شده و ظاهر فرد را نیز دچار نازیبایی کند.

نکته دیگری که در رابطه با جراحی بینی های گوشتی وجود دارد این است که ساختار شکننده بینی گوشتی کار را برای جراحان بینی سخت کرده و موجب می شود که جراحی این نوع بینی سخت تر از جراحی بینی استخوانی غضروفی باشد. عوارض ناشی از جراحی بینی گوشتی نسبت به جراحی بینی استخوانی بیشتر بوده و زمان بیشتری نیز برای رفع این عوارض زمان لازم است.

عمل جراحی زیبایی بینی گوشتی تقریبا نصف اقدامات لازم برای بهتر و زیبا شدن بینی گوشتی هست و نصف دیگر در سالهای بعد عمل با انجام ماساژ های مناسب و چسب زدن و مصرف بعضی از داروهای کاهش دهنده غدد چربی پوست و یا تزریق کورتون طبق نظر پزشک معالج میباشد،دقیقاً به همین دلیل هم هست که دکتر موسی علی احمدی ، جراح بینی کرج برای افرادی که بینی شان گوشتی است زمان طولانی تری را برای چسب زدن مقرر می کنند.

مزایا و معایب جراحی بینی گوشتی چیست؟

با اینکه زمان لازم برای بهبودی بینی های گوشتی زیاد و ساختار آن شکننده است اما نباید از ویژگی ساختاری بینی خود نا امید شوید زیرا دکتر موسی علی احمدی و بسیاری از جراحان ایرانی دیگر، تبحر بسیار زیادی در شکل دادن نوک بینی و تقویت غضروف های آن دارند.

جراحان معمولاً از بافت های خود بدن به ویژه غضروف تیغه میانی بینی و سایر نواحی از جمله گوش برای تقویت نوک بینی و تقویت ساختار آن بهره می گیرند.

همچنین افراد باید توجه داشته باشند با اینکه جراحی به دلیل ضخیم بودن پوست با محدودیت هایی مواجه می شود اما از طرفی پوست ضخیم بینی گوشتی از آشکار شدن واضح بدشکلی های استخوانی بینی جلوگیری می کند.

درباره جراحی زیبایی بینی بیشتر بخوانید:

رینوپلاستی که در زبان عامیانه با عنوان جراحی بینی شناخته می شود، یکی از پیچیده ترین جراحی های پلاستیک می باشد. از آنجایی که بینی مستقیماً در وسط صورت واقع شده است، اگر به صورت مادرزادی یا در اثر جراحی بی کیفیت در حالت تراز نباشد، شما نسبت به ظاهر خود احساس اعتماد به نفس بالا نخواهید داشت.

هرچند بینی اندام ساده ای بنظر می رسد، ولی دارای ساختار پیچیده ای می باشد. این اندام نه تنها بوسیله انواع سطوح و منحنی های دقیق شکل می گیرد، بلکه از بافت های مختلفی تشکیل شده است که به راحتی آسیب دیده و جای زخم بر روی آن ها باقی می ماند.

جراح بینی ماهر و باتجربه، به طور جامع ساختار بینی شما را از بیرون و درون مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهد. بعد از این کار او یک طرح جراحی سفارشی را برای بهبود بینی شما طراحی می کند، به گونه ای که بینی طبیعی و متناسب با صورت شما به نظر برسد.

در این مرحله، جراح بینی شما نکاتی را در خصوص زیبا به نظر رسیدن بینی جدیدتان، عملکرد مناسب آن و طبیعی به نظر رسیدن آن گویی که از ابتدای تولد صاحب همین بینی بوده اید در اختیار شما قرار می دهد.

 

جراحی بینی طبیعی

 

تغییرات کوچک می تواند نتایج بزرگی را به همراه داشته باشد:

گاهی شما فکر می کنید باید تغییرات قابل ملاحظه ای در شکل، تنفس یا طول بینی تان ایجاد کنید، در حالی که روندهای رینوپلاستی محافظه کارانه، اغلب تغییرات چشمگیری را ایجاد می کند. یک نکته کلیدی بزرگ، اطمینان از این مطلب است که رینوپلاستی توازن و تراز بودن را در صورت شما ایجاد کند.

آناتومی منحصر بفرد شما گاهی اوقات گزینه های شکل دهی مجدد بینی تان را محدود می کند. بینی شما مسئول انجام عملکردهای مهمی می باشدو تغییرات زیبایی نباید در این وظایف اختلال ایجاد کند. با پزشک در خصوص انتخاب گزینه مناسب برای صورت و فیزیولوژی شما، گفتگو کنید.

خود مراقبتی الزامی است:

هر چند انتخاب بهترین جراح پلاستیک برای اطمینان از دستیابی به نتیجه فوق العاده از رینوپلاستی، اولین قدم محسوب می شود، ولی مسئولیت های شما در اینجا خاتمه پیدا نمی کند. جراح بینی شما و پرسنل، دستورالعمل هایی را در خصوص چگونگی آماده شدن برای جراحی و اقدامات لازم الاجرا در طول دوره ریکاوری در اختیار شما قرار می دهند. شما باید این دستورالعمل ها را به دقت دنبال کنید.

از جمله اقداماتی که باید پیش از جراحی بینی طبیعی انجام دهید عبارتنداز:

 • اگر سابقه ابتلا به بیماری های مزمن را دارید، داروهای خاص مصرف می نمایید، به داروها یا مواد غذایی خاصی آلرژی دارید، این موارد را با پزشک تان در میان بگذارید.
 • در رابطه با انتظارات خود از نتیجه جراحی با پزشک خود به طور شفاف صحبت کنید؛ توجه کنید که پزشک تنها قادر به برآورده کردن انتظارات واقع بینانه و منطقی شما خواهد بود.
 • مصرف نیکوتین، دخانیات و نوشیدنی هایی که حاوی الکل هستند روند بهبودی فرد را با مخاطره مواجه خواهد کرد؛ از همین رو لازم است تا به مدت 2 هفته قبل از جراحی و بعد از آن از مصرف این مواد اجتناب نمایید.
 • پزشک برای اینکه نواقص بینی تان را دقیق تر بررسی کرده و بتواند متناسب ترین فرم بینی را برای تان انتخاب نماید عکسبرداری هایی را برای تان تجویز می نماید که باید آن ها را انجام دهید.
 • آزمایشات تجویز شده توسط پزشک را حتماً انجام داده و نتیجه را فوراً به پزشک تحویل دهید.
 • به مدت 14 روز پیش از جراحی از مصرف قرص هایی که موجب رقیق شدن خون می شوند بپرهیزید.