جراحی بینی در کرج یکی از انواع پرطرفدار جراحی است که هم با اهداف درمانی و رفع مشکلات عملکردی بینی و هم با اهداف زیبایی و تغییر شکل ظاهر بینی انجام می شود. به طور کلی می توان گفت که این جراحی که دکتر موسی علی احمدی ، بهترین جراح بینی کرج ، در انجام آن تبحر دارد را می توان برای اهداف ذیل به کار گرفت :

 • کوچک نمودن بینی
 • بزرگ کردن بینی
 • برطرف کردن کجی تیغه یا همان انحراف بینی
 • برداشتن قوز از روی پل بینی
 • قرینه نمودن سوراخ های بینی
 • کوچک کردن سوراخ های بینی
 • رفع مشکل پولیپ بینی
 • تغییر زاویه بینی نسبت به لب ها و برطرف کردن سایر عیوب موجود در بینی.

 

 

جراحی زیبایی بینی در کرج

برای جراحی بینی در کرج ، لازم است تا به غضروف و استخوان های بینی دسترسی داشت. دکتر بینی به همین منظور و بعد از بیهوش شدن فرد ، برش هایی را با توجه به روش مورد استفاده که ممکن است بسته یا باز باشد بر روی بینی ایجاد می کند. دکتر موسی علی احمدی ، جراح بینی کرج از عمل زیبایی بینی به روش باز برای عمل بینی افراد بهره می گیرند. از همین رو تعدادی برش درونی و یک برش بسیار کوچک بر روی کلوملا ایجاد نموده و چنانچه نیاز به دستکاری کردن سوراخ های بینی باشد برش های کوچکی نیز در کناره های بینی ایجاد می نماید. بعد از ایجاد برش و دسترسی به ساختار غضروفی-استخوانی ، ایرادات موجود در آن همچون قوز را حذف کرده ، تغییرات دلخواه بیمار همچون قوس را بر روی پل بینی ایجاد نموده و در صورت نیاز از پیوند استخوان یا غضروف نیز بهره می گیرند. بعد از اعمال تغییرات لازم ، پوست بر روی ساختمان بینی بازگردانده شده و با زدن بخیه در جای خود ثابت می شود. در مرحله آخر یک گچ یا اسپلینت ( آتل ) به منظور پشتیبانی از شکل جدید بینی بر روی آن قرار می گیرد.

 

جراحی بینی در کرج - دکتر موسی علی امدی

 

جراحی بینی استخوانی در کرج

در جراحی بینی استخوانی در کرج ، پزشک اندازه بینی برآمده را کاهش می دهد. در اثر پیچیدگی کمتر این جراحی ، نتایج عمل زیبایی بینی استخوانی در مقایسه با بینی گوشتی بهتر است. هرقدر پوست نازک تر بوده و غضروف قوی تر باشد ، نتیجه جراحی بهتر خواهد بود. در عمل بینی در کرج بخشی از استخوان و غضروف برداشته شده و ابعاد سوراخ های بینی برای هماهنگ شدن با بقیه صورت تنظیم می شود. بهترین متخصص گوش و حلق و بینی در کرج ، برآمدگی های روی بینی را با ابزار کوچک مخصوص برای شکستن و تراش دادن استخوان ها بر می دارد. مهارت و تجربه دکتر زیبایی بینی ، در این وظیفه مهم از اهمیت بالایی برخوردار است.

جراحی بینی گوشتی در کرج

در گذشته برای درمان بینی گوشتی بخش هایی از غضروف برداشته می شد. نتیجه جراحی ایجاد فرورفتگی ها و اسکار در پوست ، در اثر ایجاد فضاهای خالی در زیر آن بود. بیماران اغلب تصور می کنند که برداشتن پوست در رینوپلاستی مفید است در حالیکه ظاهراً برداشتن پوست باعث ایجاد اسکارهای شدید شده و اغلب توصیه نمی شود. در روش های مدرن امروزی بهترین جراح زیبایی بینی در کرج ، غضروف نوک بینی را با استفاده از غضروف بخش میانی بینی یا سپتوم تقویت می کند و این غضروف پیوند زده شده ، بهترین تاثیر را در جراحی بر جای می گذارد. یکی دیگر از ویژگی های مهم در عمل بینی گوشتی برداشتن پره های بینی به منظور کوچک تر کردن آن ها می باشد. بهترین گزینه برای رینوپلاستی در بیماران دارای پوست بینی ضخیم ، جراحی باز می باشد. در جراحی باز بینی پزشک دسترسی کامل به ساختارهای بینی داشته و می تواند بهترین نتایج جراحی را به بیمار ارائه دهد. ورم ناشی از رینوپلاستی بینی های گوشتی به دلیل ویژگی های آن به مراتب بیشتر از ورمی است که بعد از جراحی در بینی های استخوانی بروز می کند. همچنین برطرف شدن ورم در بینی های گوشتی به زمان بیشتری نسبت به بینی های استخوانی نیاز دارد.

 

جراحی بینی در کرج - دکتر موسی علی احمدی

 

چه انتظاراتی باید بعد از عمل بینی در کرج داشت ؟

آتل یا گچ بینی باید به مدت 7 روز بر روی بینی شما قرار داشته باشد. بعد از جراحی ، صورت کمی پف داشته ، بینی و نواحی اطراف چشم متورم و کبود خواهند شد. شدت این کبودی و تورم در همه یکسان نیست و تا چند روز ادامه دار خواهد بود. به مرور زمان از شدت این عوارض کاهش یافته و بعد از چند روز به طور کامل بهبود خواهد یافت. به منظور به حداقل رساندن کبودی و تورم می توانید بر روی نواحی دارای این عوارض ژل یخ یا همان کمپرس سرد قرار دهید.

بروز درد نیز بعد از جراحی ، طبیعی بوده و پزشک برای تسکین آن مسکن هایی را برای تان تجویز خواهد کرد که با مصرف به موقع آن ها می توانید تا حد زیادی از بروز درد جلوگیری کرده و در صورت بروز درد ، آن را تسکین دهید. به طور کلی اقداماتی وجود دارند که رعایت آن ها موجب هرچه بهتر سپری شدن دوران نقاهت خواهد شد. در صورتی که قصد جراحی بینی در کرج را داشته و دکتر موسی علی احمدی را برای عمل زیبایی بینی خود انتخاب کرده باشید ایشان تمامی نکات مراقبتی بعد از جراحی را در روز مشاوره به طور کامل خدمت تان شرح خواهند داد.​

 

جراحی بینی در کرج - دکتر موسی علی احمدی

نکات مهم بعد از عمل بینی در کرج

در ادامه به مهم ترین نکات مراقبتی بعد از عمل زیبایی بینی اشاره شده است :

استحمام بعد از رینوپلاستی

 • نکته ای که باید بعد از جراحی بینی در کرج به آن توجه داشته باشید این است که پس از این جراحی زیبایی نمی توانید همچون سابق و طبق روال عادی استحمام نمایید.
 • به مدت حداقل 7 روز بعد از جراحی اگر قصد دوش گرفتن دارید این کار را به تنهایی انجام نداده و حتماً از یکی از آشنایان بخواهید تا شما را در شستشوی بدن و موهای تان همراهی نماید.
 • شما به دلیل استفاده از داروهای مسکن و همچنین تاثیر مواد بیهوشی طی روزهای ابتدایی احساس خواب آلودگی خواهید داشت. از همین رو باید جوانب احتیاط را رعایت نمایید تا لیز نخورده و به زمین نخورید.
 • به منظور شستشوی خود از آب داغ که موجب سرگیجه می شود استفاده نکرده و با آب ولرم استحمام نمایید. تمام سعی خود را بکار بگیرید تا سرتان را تا جای ممکن خم نکنید.
 • میزان گردش خون با انداختن سر به سمت پایین در ناحیه سر و صورت افزایش می یابد که این امر با تشدید تورم بینی همراه خواهد بود.
 • توصیه دکتر موسی علی احمدی به بیماران خود این است که شب پیش از عمل بینی در کرج استحمام نمایند با این کار حداقل به مدت 3 روز از حمام کردن بی نیاز خواهند بود.

نحوه حمام کردن پس از جراحی زیبایی بینی

 • برای شستشوی مو ، بعد از روز دوم بر روی یک صندلی نشسته ، سرتان را به سمت عقب خم کرده و از همراه تان بخواهید تا موهای تان را شستشو دهد.
 • در گام بعدی دمای آب را کنترل نمایید.
 • همچنین برای شستشوی موها می توانید از سینک هایی که در سالن های زیبایی به منظور شستشوی موها بهره گرفته می شود استفاده کنید.
 • استحمام بدین صورت موجب می شود تا اسپلینت که از بینی محافظت می نماید خیس نشده و آسیب نبیند.
 • تزریق کورتون بعد از جراحی زیبایی بینی
 • در برخی موارد و به خصوص بعد از جراحی بینی گوشتی ، روند کاهش تورم بسیار کند می باشد. به طوریکه بعد از گذشت چند وقت از عمل بینی در کرج هنوز مقدار قابل توجهی تورم در بینی وجود دارد. در چنین مواردی ممکن است پزشک به بینی کورتون تزریق نماید.