کاهش حجم صورت از جمله اولین و رایج ترین نشانه های پیرپوستی می باشد؛ در فرآیند پیری و همزمان با بالا رفتن سن، الاستین و کلاژن صورت شکسته شده و شروع به کاهش می نماید که این امر موجب تخلیه زیرجلدی شده و در نهایت به شکل کاهش حجم صورت، نازک شدن لب ها، فرورفتن گونه ها و علاوه بر آن، بروز چین و چروک ها و خطوط ریز در صورت نمایان می شود که دکتر موسی علی احمدی ، بهترین متخصص زیبایی در کرج ، این مشکل را با روش کم تهاجمی به نام تزریق چربی صورت برطرف می نماید و اقدام به جوانسازی پوست می کند.

 

تزریق چربی صورت

 

برای درمان و اصلاح این تغییرات ناخواسته عمل های جراحی بسیاری وجود دارند که چون اغلب با هزینه های گزافی همراه بوده، نیاز به تیغ جراحی و بیهوشی داشته و دوران نقاهت شان طولانی است بسیاری از افراد رغبتی برای انجام آن ها ندارند. بهترین گزینه درمانی برای این افراد و سایر کسانی که می خواهند مشکل خود را به ایمن ترین شکل و با کمترین هزینه ممکن رفع نموده و به نتایج درخشانی دست یابند، تزریق چربی می باشد.

مزایای تزریق چربی صورت

امروزه برای حجم دهی صورت از طیف گسترده ای از ژل های پرکننده پوستی بهره می گیرند که هیچ یک به اندازه تزریق چربی یا همان انتقال چربی در میان بیماران و پزشکان محبوب نیست. بنا به فرمایشات بهترین متخصص زیبایی در کرج ، از جمله عواملی که موجب محبوبیت این روش جوانسازی پوست شده است عبارتند از:

هزینه کم : در این روش، ماده پرکننده که همان چربی است از بدن خود فرد استخراج می گردد لذا فرد ملزم به پرداخت هزینه ماده پرکننده نمی باشد. در صورتی که در روش تزریق ژل فرد باید هزینه میزان ماده ژل مصرفی را نیز پرداخت نماید.

عدم ایجاد حساسیت : در برخی موارد فرد ممکن است به ژل های تزریقی واکنش نشان دهد در صورتی که در روش تزریق چربی ، به دلیل استفاده از چربی بدن خود بیمار، احتمال بروز واکنش های آلرژیک بسیار کم و نزدیک به صفر است.

از تزریق چربی صورت در کدام نواحی بکار گرفته می شود؟

گونه ها: تزریق چربی صورت و در ناحیه گونه ها می تواند سبب ایجاد یک کانتور و برجستگی فوق العاده زیبا در گونه زیبا جویان شود. همچنین با افزایش حجم آن ها از شل شدگی و افتادگی ان ها جلوگیری می کند.

خط اخم: بهتر است بدانید که یکی از کاربردی ترین نواحی مورد استفاده از چربی در صورت از بین بردن خطوط و اثرات چین و چروک پوست در پیشانی و خط اخم می باشد. زیرا افراد به مرور زمان و با افزایش سن با خط اخم مواجه می شوند که این تکنیک در از بین بردن آن ها بسیار موثر می باشد.

زاویه سازی فک: یکی از پر طرفدار ترین اقدامات که در میان خانم ها و آقایان امروزه بسیار به چشم می اید ، زاویه سازی فک می باشد. . تتزریق چربی صورت از جمله روش های کاربردی در ایجاد زاویه سازی فک بوده ، که استخوان فک به سمت گوش ها ادامه پیدا می کند و سبب کشیده تر شدن چانه افراد نیز می شود.

دیگر اجزا صورت : برای افزایش حجم لب ها ، کانتور خط فک یا اصلاح عقب رفتگی فک افراد ، رفع چین و چروک اطراف چشم و خط لبخند ، تزریق چربی یک پروسه بی نظیر و موثر می باشد.

 

تزریق چربی صورت

چگونگی بکارگیری تزریق چربی در صورت

برداشت چربی: در ابتدا پزشک خوب و با تجربه در کرج پس از بررسی ، ناحیه استخراج چربی را با مشورت زیبا جو مشخص خواهد کرد ، سپس با بکارگیری از یک ماده بی حسی و به دنبال آن ایجاد یک برش کوچک با استفاده از تمام تکنیک های خاص و استفاده از ابزار های استریل با کمک یک مکنده چربی را از بدن فرد خارج می کند.

انتقال چربی : بعد از استخراج و خروج چربی به مقدار مورد نیاز از بدن ، با پالایش چربی و سلول های آن برای انتقال به محل مورد نظر ، توسط سرنگ های بخصوص و کوچک آماده تزریق چربی صورت می شوند.

تزریق چربی به صورت : ناحیه مورد نظر بررسی شده و با استفاده از سوزن و یا لوله هایی توسط جراح با دقت بسیار بالایی تحت درمان قرار میگیرد. تزریق و این پروسه جوانسازی تا زمان بهبودی و رسیدن به نتیجه ای دلخواه ادامه پیدا می کند.

دیگر مزایای تزریق چربی صورت :

 • منجر به بهبودی بافت پوست می گردد.
 • چربی قابل تزریق به تمامی نواحی بدن می باشد و غیره.
 • بدن در این روش نیازمند انطباق با ماده خارجی نیست.
 • موجب جوانسازی پوست شده و تن آن را بهبود می بخشد.
 • با ایجاد تغییرات مثبت موجب افزایش اعتماد به نفس فرد می شود.

روش تزریق چربی صورت چگونه انجام می شود؟

بهترین پزشک در کرج در جلسه مشاوره قبل از انجام تزریق چربی صورت ، صورت فرد را بررسی کرده و انتظارات بیمار از نتیجه را نیز جویا می شود و در نهایت میزان چربی مورد نیاز را تعیین می کند. در روز عمل، پزشک ابتدا ناحیه ای که قرار است از آن چربی برداشت شود را مشخص نموده و بعد از بی حس کردن ناحیه مورد نظر با استفاده از کانولا ، اقدام به برداشت میزان چربی مورد نیاز می نماید. بافت چربی خارج شده از بدن خالص نبوده، با خون و سایر مواد همراه هست که برای تزریق باید از این مواد جدا شده و خالص گردد. پزشک برای جداسازی ناخالصی ها یا بافت چربی را درون سانتریفیوژ قرار داده یا آن را با استفاده از سرم شست و شو می دهد. بعد از خالص شدن بافت چربی ، پزشک قسمت هایی که قرار است به آن ها چربی تزریق شود را بی حس نموده و بافت چربی را با استفاده از یک سرنگ به نواحی مورد نظر تزریق می نماید.

 

تزریق چربی صورت

 

مراقبت های بعد از تزریق چربی صورت

انتخاب پزشکی مجرب و متبحر در کرج در امر تزریق چربی صورت و رعایت نکات مراقبتی بعد از این روش، تاثیر بسیار زیادی در رضایت بخش بودن نتایج به دست آمده از این آن دارد. با توجه به میزان تاثیر این نکات مراقبتی در ذیل به تعدادی از آن ها اشاره شده است:

 • از خم کردن طولانی مدت سر بپرهیزید.
 • از دوش گرفتن به مدت 2 روز خودداری نمایید.
 • نواحی تزریق شده را به هیچ عنوان تحت فشار قرار نداده و دستکاری نکنید.
 • از خوابیدن به روی شکم که موجب تحت فشار قرار گرفتن صورت می شود اجتناب کنید.
 • به منظور پیشگیری از تشدید تورم، به مدت 3 روز بعد از انجام این روش در زیر سر خود دو بالشت بگذارید.
 • برای مدت طولانی در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگرفته و از قرارگیری در فضاهای گرمی همچون سونا اجتناب نمایید.
 • طی مدت زمان تعیین شده توسط پزشک ماهر در کرج از مصرف نوشیدنی های الکلی، داروهای رقیق کننده خون و دخانیات خودداری نمایید.
 • به منظور بهبود روند پیوند و گرافت بافت های چربی و همچنین هرچه سریع تر فروکش کردن کبودی و تورم ناشی از تزریق چربی به مدت 24 تا 48 ساعت بعد از تزریق بر روی نواحی تزریق شده ژل یخ یا کمپرس سرد قرار دهید.

نتیجه حاصل از تزریق چربی صورت تا چه مدت زمانی ماندگاری دارد؟

بهتر است بدانید که پروسه تزریق چربی صورت دارای ماندگاری بسیار بالایی می باشد ، اما تکنیک دائمی نبوده و با گذشت زمان به مرور کاهش می یابد. بنابراین می توان گفت نتیجه حاصل از آن 2 الی 3 خواهد بود ، که البته در هر فردی با توجه به رعایت مراقبت های بعد از تزریق چربی متفاوت می باشد. بهتر است بدانید که برخی موارد همچون سن افراد ، جنسیت ( آقا و یا خانم ) و ژنتیک ، شرایط محیط و آب و هوا ، رژیم غذایی و میزان افزایش و کاهش وزن افراد رابطه مستقیمی با ماندگاری این پروسه زیبایی نیز دارد ، بهتر است برای حفظ و رعایت این موارد ، حتما به توصیه های پزشک خود در کرج عمل کنید.