کاهش میزان چربی های زیرپوستی ، الاستین و کلاژن از عوارض شایعی هستند که به مرور زمان و با افزایش سن در انسان پدید می آیند. ماهیچه ها و عضلات صورت در نتیجه بروز چنین عوارضی به سطح پوست نزدیک تر شده و همین امر موجب به وجود آمدن خطوط و چین و چروک بر روی پوست و همچنین کاهش حجم نواحی مختلف بدن از جمله صورت و دست ها می شود. با تزریق فیلر که یکی از خدمات تخصصی دکتر موسی علی احمدی می باشد می توانید تمامی این مشکلات را رفع نمایید.

 

تزریق فیلر - دکتر موسی علی احمدی

 

لازم به ذکر است که روند ظاهر شدن چین و چروک ها بر اثر عواملی همچون سبک زندگی ، عوامل ژنتیکی و تماس با نور خورشید سریع تر می شود. فیلرها موادی هستند که بیشترین استفاده از آن ها در زمینه زیبایی و جوانسازی پوست می باشد. این مواد با حداقل میزان تهاجم موجب پر کردن چین و چروک های پوست ، حجم دهی و تغییر فرم صورت می شود. از جمله نواحی شایعی که تزریق فیلر به آن ها انجام می شود می توان به گردن ، صورت و دست ها اشاره کرد.

کاربردهای روش تزریق فیلر چیست ؟

این روش دارای کاربردهای متعددی می باشد که در ادامه به تعدادی از شایع ترین و مهم ترین آن ها اشاره نموده ایم:

 • حجم دهی : این کاربرد تزریق فیلر که در اصطلاح از آن با نام پروتز یاد می شود محبوب ترین کاربرد این روش در میان افراد بوده و با انجام آن ، چانه ، لب ها ، گونه ها و سایر نواحی بدن حجیم و برجسته تر می شوند.
 • رفع چین و چروک ها : همانطور که در فوق گفتیم با این روش می توان چین و چروک های عمیقی همچون خط لبخند و خط اخم را پر و برطرف کرد.
 • جوانسازی دست ها : کاربردهای این روش محدود به صورت نبوده و با آن می توان ظاهر جوان تر و حجیم تری به دست ها بخشید.

 

تزریق فیلر - دکتر موسی علی احمدی

 

دیگر کاربردهای این روش عبارتنداز :

 • زیبایی بینی : افراد باید همواره به این نکته توجه داشته باشند که بهترین روش برای برطرف کردن نواقص بینی ، جراحی است که نتایج آن نیز دائمی می باشد. نکته دیگر این است که مشکلات موجود در ساختمان بینی جز جراحی با روش دیگری قابل رفع نیست. اما در صورتی که توانایی پرداخت هزینه جراحی را نداشته ، به هیچ عنوان تمایلی برای بیهوشی نداشته یا به هر دلیل دیگری مایل به جراحی بینی نبوده و بینی تان دارای مشکلات جزئی می باشد می توانید این مشکلات را با تزریق فیلر رفع و ظاهر بینی را به خصوص از نیم رخ بهبود بخشید.
 • برطرف کردن گودی زیرچشم : از جمله عوارض دیگری که به مرور زمان در افراد ایجاد شده یا ممکن است به طور ژنتیکی و مادرزادی در آن ها وجود داشته باشد ، تیرگی و گود بودن زیر چشم هاست که از شادابی چشم ها و چهره کاسته و موجب نازیبایی افراد می شود. با تزریق فیلر می توان این مشکل را نیز برطرف کرد.
 • زاویه دار کردن صورت : که امروزه به محبوبیت بسیار زیادی در میان مردم دست پیدا کرده است از دیگر کاربردهای این روش می باشد.

 

تزریق فیلر - دکتر موسی علی احمدی

 

مزایای تزریق فیلر چیست ؟

از جمله مزایای بی شمار این روش جوانسازی پوست عبارتنداز:

 • برای انجام آن نیاز به بیهوشی نبوده و با بی حسی موضعی قابل انجام است.
 • نتایج آن بلافاصله بعد از تزریق قابل مشاهده هستند.
 • ایمن و غیرتهاجمی بوده و با کمترین عوارض ممکن برای فرد همراه است؛ در واقع می توانیم بگوییم که این روش هیچ عارضه ای برای فرد به دنبال نخواهد داشت.
 • تغییرات نامحسوس و شگفت انگیزی در فرد ایجاد کرده و موجب افزایش اعتماد به نفس او می شود.
 • مقرون به صرفه بوده، هزینه زیادی را برای فرد به دنبال ندارد و غیره.

آیا فیلر همان ژل است ؟

در حالت کلی به پرکننده های صورت ، فیلر گفته می شود. تزریق ژل به صورت نیز سبب افزایش حجم قسمت هایی از صورت می شود به همین علت ژل ها در زیر مجموعه ای از فیلرها در نظر گرفته می شوند.

کدام بهتر است تزریق بوتاکس یا فیلر ؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که کاربرد بوتاکس با فیلر متفاوت است و هر کدام برای رسیدن به هدفی خاص مورد استفاده قرار می گیرند. اما برای مقایسه می توان گفت فیلر ها به نسبت بوتاکس ، ماندگاری بیشتری دارند . برای انتخاب بین تزریق فیلر یا بوتاکس پیشنهاد می شود ابتدا با پزشک مشورت نمایید تا بتوانید انتخاب درستی داشته باشید.

ماندگاری تزریق فیلر

در واقع باید گفت ماندگاری فیلرها به 3 عامل اصلی بستگی دارد : نوع تزریق ، پوست فرد و محل تزریق. در صورتی که تراکم موادی که تزریق می شود ، بیشتر باشد و تزریق به صورت عمیق تری در ناحیه مورد نظر انجام شود ، ماندگاری فیلر افزایش پیدا می کند. هیالورونیک اسید از موقت ترین نوع ژل های تزریقی است که بین 6 الی 12 ماه ماندگاری دارد.

به چه افرادی تزریق فیلر پیشنهاد نمی شود ؟

تزریق فیلر ایمن بوده و مشکلی در سلامت افراد ایجاد نمی کند. اما معمولا توصیه می شود افرادی که در دوران بارداری یا شیردهی هستند ، این عمل را به تعویق بیندازند.

مراقبت های بعد از تزریق فیلر

 • توصیه می شود به مدت 3 روز بعد از تزریق ، از انجام فعالیت و ورزش های شدید حرفه ای پرهیز شود.
 • از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب خودداری کنید.
 • از ماساژ دادن و دستکاری کردن نواحی که تزریق انجام شده است خودداری نمایید.
 • اگر تزریق فیلر لب داشتید به هیچ عنوان از نی برای نوشیدن مایعات استفاده نکنید.
 • از مصرف سیر ، زنجبیل ، ویتامین E تا 2 هفته بعد از تزریق پرهیز کنید.