فردی که قصد جراحی بینی خود را در پیش دارد باید بداند که عوامل بسیاری بر نتیجه جراحی تاثیر می گذارند که رعایت برخی نکات و دستوالعمل ها قبل از جراحی یکی از مهم ترین این عوامل می باشد. بهتر است پیش از جراحی از این نکات و دستوالعمل ها آگاه شده و ببینید که آیا توانایی رعایت آن ها را دارید یا خیر و سپس برای جراحی زیبایی بینی تان اقدام کنید. با توجه به میزان اهمیت این نکات در ذیل به اقدامات قبل از جراحی بینی ، با تایید و نظارت دکتر موسی علی احمدی ، بهترین جراح بینی کرج ، پرداخته شده است.

 

اقدامات قبل از جراحی بینی

مطمئن شوید که کاندید مناسبی برای جراحی هستید

به توصیه بهترین جراح بینی در کرج ، یکی از اقدامات پیش از عمل بینی قابل توجه این است که آیا شما گزینه مناسبی برای این عمل هستید یا خیر ؟ کاندیدای مناسب عمل راینوپلاستی دارای شرایط ذیل می باشد :

 • ایراداتی که در بینی خود می بیند ، واقعی بوده و به دلیل ابتلا به وسواس از بینی بدون مشکل خود ایراد نمی گیرد.
 • از جراح بینی خود توقعات معقول و منطقی دارد.
 • کمال طلب نبوده و ایده آل گرا نمی باشد.
 • به بیماری های مزمن مبتلا نبوده ، از نظر روحی و جسمی در شرایط مطلوبی قرار دارد.
 • در دوران بارداری و شیردهی قرار ندارد.
 • به مواد مخدر و نوشیدنی های الکلی و غیره اعتیاد ندارد.

 

اقدامات قبل از جراحی بینی دکتر موسی علی احمدی

 

اقدامات قبل از جراحی بینی و انتخاب بهترین پزشک

با توجه به فراگیری عمل زیبایی بینی و استقبال بیش از حد افراد از این جراحی زیبایی ، پزشکان نامجرب و افراد غیر متخصص زیادی اقدام به انجام عمل بینی می کنند که نه تنها توانایی رقم زدن نتایج مطلوب برای افراد را ندارند ؛ بلکه ممکن است موجب بروز عوارضی در بینی آن ها شوند که حتی تا آخر عمر امکان جبران این عوارض وجود نداشته باشد. پس ، انتخاب یک جراح بینی خوب در کرج یکی از اقدامات قبل از جراحی بینی می باشد ، که بسیار مهم است. برای اینکه بهترین عملکرد در انتخاب جراح بینی را داشته باشید ، باید از ویژگی های یک جراح بینی خوب آگاه بوده و این ویژگی های را در حین انتخاب جراح بینی خود مد نظر قرار دهید. از جمله این ویژگی ها می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • خوش برخورد و صبور بودن
 • آشنایی با اصول ریاضی و زیبایی شناسی
 • داشتن وجدان کاری بالا
 • برخورداری از مهارت و تخصص بالا
 • داشتن کارنامه و سابقه کاری بسیار موفق
 • صرف زمان کافی برای بیمار و غیره.

 

اقدامات قبل از جراحی بینی - دکتر موسی علی احمدی

 

نکات مراقبتی پیش از عمل جراحی بینی

از جمله مهم ترین دستورالعمل ها و اقدامات قبل از جراحی بینی عبارتند از :

 1. تمام توقعات و انتظارات منطقی خود از جراحی را با پزشک تان در میان بگذارید.
 2. در صورت ابتلا به بیماری های حاد و مصرف داروهای خاص، بهترین متخصص گوش و حلق و بینی کرج را از آن ها مطلع کنید.
 3. مصرف داروهایی همچون آسپرین که با کاهش غلظت خون موجب افزایش احتمال خونریزی می شوند و همچنین ویتامین ها را به مدت 2 هفته قبل از جراحی متوقف کنید.
 4. قطع مصرف دخانیات ، مواد حاوی کافئین ، نیکوتین و نوشیدنی های حاوی الکل به مدت 14 روز پیش از جراحی الزامی می باشد.
 5. آزمایشات و عکسبرداری های تجویز شده توسط بهترین جراح بینی کرج ، را در اولین فرصت انجام داده و به ایشان تحویل دهید.
 6. شب پیش از جراحی استحمام کرده ، غذایی سبک خورده و به مدت 8 ساعت قبل از جراحی چیزی میل نکنید.
 7. به هنگام مراجعه به کلینیک یا بیمارستان برای جراحی از داشتن زیورآلات ، آرایش ، لاک یا کاشت ناخن خودداری کنید.

 

اقدامات قبل از جراحی بینی - دکتر موسی علی احمدی

 

برخی از اقدامات قبل از جراحی بینی

برای رسیدن به نتیجه جراحی عالی ، توصیه می کنیم شرایط را از قبل آماده کنید. شاید بپرسید ، چطور شرایط مناسب را برای خود فراهم کنیم؟ در اولین اقدام ، حتماً یک جلسه برای معاینه و مشاوره با پزشک خود ترتیب دهید. همانطور که گفتیم ، انتخاب بهترین جراح بینی در کرج ، از جمله ضروریات است چون با غفلت در این مورد ، ممکن است با مشکلات و عوارض جبران ناپذیری مواجه شوید. هدف جراح بینی از ترتیب این جلسه ، بررسی سوابق پزشکی و سلامتی عمومی شما ، معاینه و پرس و جو است. بنابراین ، اگر سابقه بیماری خاصی دارید یا دارویی استفاده می کنید ، حتماً دکتر خود را در جریان این موضوع قرار دهید. همچنین احتمالاً پزشکتان به انجام آزمایش ها و تصویربرداری توصیه می کند ، تا علاوه بر بررسی وضعیت عمومیتان ، ارزیابی دقیقی از فرم و ساختار بینیتان به دست بیاورد.

پیش از جراحی زیبایی بینی ، حتماً با یک نفر هماهنگ کنید که در روز جراحی همراهتان باشد ؛ چون عمل بینی بصورت سرپایی انجام می شود و پس از آن نیاز به بستری شدن نیست و مرخص می شوید. همچنین به دلیل تاثیر داروهای بیهوشی ، امکان رانندگی یا تنها رفتن به منزل را ندارید و محض احتیاط ، نباید تنهایی روانه منزل شوید. ضمناً ، تا چند روز باید استراحت نمایید و نیاز به کسی دارید که در این مدت مراقب شما باشد و در امور روزانه کمکتان کند.

همانطور که جراح بنی خوب در کرج اظهار کردند باید مدتی را در منزل استراحت نمایید ؛ به همین دلیل از جمله اقدامات قبل از جراحی بینی ، مرخصی گرفتن از محل کارتان است. استراحت بعد از عمل جزو الزامات به حساب می آید ؛ زیرا عمل زیبایی بینی ، یک روند پرتهاجمی است و باید بعد از آن ، دوره بهبودی و نقاهت را به درستی پشت سر بگذارید. زمان مورد نیاز برای مرخصی دو هفته است و تحت هر شرایطی و با هر شغلی بایستی این مدت را استراحت کنید.

ضمناً به یاد داشته باشید ، برای انجام بخشی از مهم ترین اقدامات قبل از جراحی بینی ، حتماً قبل از این فرایند آب و مایعات فراوان بنوشید. بطور طبیعی بدنتان نیاز به هیدارته شدن دارد تا بتواند سریعتر خود را با شرایط پس از عمل وفق داده و جبران انرژی های از دست رفته طی این پروسه را بکند.