عمل جراحی بینی در کرج

جراحی بینی در کرج : جراحی بینی یکی از انواع پرطرفدار جراحی است که هم با اهداف درمانی و رفع مشکلات عملکردی بینی و هم با اهداف زیبایی و تغییر شکل ظاهر بینی انجام می شود. به طور کلی می توان گفت که این جراحی را می توان برای اهداف ذیل به کار گرفت:

  • کوچک نمودن بینی
  • بزرگ کردن بینی
  • برطرف کردن کجی تیغه یا همان انحراف بینی
  • برداشتن قوز از روی پل بینی
  • قرینه نمودن سوراخ های بینی
  • کوچک کردن سوراخ های بینی
  • رفع مشکل پولیپ بینی
  • تغییر زاویه بینی نسبت به لب ها و برطرف کردن سایر عیوب موجود در بینی.

 

 

جراحی زیبایی بینی

برای جراحی کردن بینی افراد، لازم است تا به غضروف و استخوان های بینی دسترسی داشت. جراح بینی به همین منظور و بعد از بیهوش شدن فرد، برش هایی را با توجه به روش مورد استفاده که ممکن است بسته یا باز باشد بر روی بینی ایجاد می کند.

دکتر موسی علی احمدی ، جراح بینی کرج از جراحی بینی به روش باز برای عمل بینی افراد بهره می گیرند. از همین رو تعدادی برش درونی و یک برش بسیار کوچک بر روی کلوملا ایجاد نموده و چنانچه نیاز به دستکاری کردن سوراخ های بینی باشد برش های کوچکی نیز در کناره های بینی ایجاد می نماید.

بعد از ایجاد برش و دسترسی به ساختار غضروفی-استخوانی ، ایرادات موجود در آن همچون قوز را حذف کرده، تغییرات دلخواه بیمار همچون قوس را بر روی پل بینی ایجاد نموده و در صورت نیاز از پیوند استخوان یا غضروف نیز بهره می گیرند.

بعد از اعمال تغییرات لازم، پوست بر روی ساختمان بینی بازگردانده شده و با زدن بخیه در جای خود ثابت می شود.

در مرحله آخر یک گچ یا اسپلینت ( آتل ) به منظور پشتیبانی از شکل جدید بینی بر روی آن قرار می گیرد.

 

جراحی بینی در کرج

 

جراحی بینی استخوانی

در جراحی بینی استخوانی جراح اندازه بینی برآمده را کاهش می دهد. در اثر پیچیدگی کمتر این جراحی، نتایج جراحی بینی استخوانی در مقایسه با بینی گوشتی بهتر است. هرقدر پوست نازک تر بوده و غضروف قوی تر باشد، نتیجه جراحی بهتر خواهد بود.

در این جراحی بخشی از استخوان و غضروف برداشته شده و ابعاد سوراخ های بینی برای هماهنگ شدن با بقیه صورت تنظیم می شود. جراح برآمدگی های روی بینی را با ابزار کوچک مخصوص برای شکستن و تراش دادن استخوان ها بر می دارد. مهارت و تجربه جراح، در این وظیفه مهم از اهمیت بالایی برخوردار است.

جراحی بینی گوشتی

در گذشته برای درمان بینی گوشتی بخش هایی از غضروف برداشته می شد. نتیجه جراحی ایجاد فرورفتگی ها و اسکار در پوست، در اثر ایجاد فضاهای خالی در زیر آن بود.

بیماران اغلب تصور می کنند که برداشتن پوست در رینوپلاستی مفید است در حالیکه ظاهراً برداشتن پوست باعث ایجاد اسکارهای شدید شده و اغلب توصیه نمی شود. در روش های مدرن امروزی جراح غضروف نوک بینی را با استفاده از غضروف بخش میانی بینی یا  سپتوم تقویت می کند و این غضروف پیوند زده شده، بهترین تاثیر را در جراحی بر جای می گذارد.

یکی دیگر از ویژگی های مهم در جراحی بینی گوشتی برداشتن پره های بینی به منظور کوچک تر کردن آن ها می باشد. بهترین گزینه برای رینوپلاستی در بیماران دارای پوست بینی ضخیم، جراحی باز می باشد. در جراحی بینی باز جراح دسترسی کامل به ساختارهای بینی داشته و می تواند بهترین نتایج جراحی را به بیمار ارائه دهد.

ورم ناشی از جراحی بینی های گوشتی به دلیل ویژگی های آن به مراتب بیشتر از ورمی است که بعد از جراحی در بینی های استخوانی بروز می کند. همچنین برطرف شدن ورم در بینی های گوشتی به زمان بیشتری نسبت به بینی های استخوانی نیاز دارد.

 

جراحی بینی در کرج

 

چه انتظاراتی باید بعد از عمل بینی داشت؟

آتل یا گچ بینی باید به مدت 7 روز بر روی بینی شما قرار داشته باشد.

بعد از جراحی، صورت کمی پف داشته، بینی و نواحی اطراف چشم متورم و کبود خواهند شد. شدت این کبودی و تورم در همه یکسان نیست و تا چند روز ادامه دار خواهد بود. به مرور زمان از شدت این عوارض کاهش یافته و بعد از چند روز به طور کامل بهبود خواهد یافت. به منظور به حداقل رساندن کبودی و تورم می توانید بر روی نواحی دارای این عوارض ژل یخ یا همان کمپرس سرد قرار دهید.

بروز درد نیز بعد از جراحی ، طبیعی بوده و پزشک برای تسکین آن مسکن هایی را برای تان تجویز خواهد کرد که با مصرف به موقع آن ها می توانید تا حد زیادی از بروز درد جلوگیری کرده و در صورت بروز درد، آن را تسکین دهید.

به طور کلی اقداماتی وجود دارند که رعایت آن ها موجب هرچه بهتر سپری شدن دوران نقاهت خواهد شد. در صورتی که قصد جراحی بینی در کرج را داشته و دکتر موسی علی احمدی را برای جراحی بینی خود انتخاب کرده باشید ایشان تمامی نکات مراقبتی بعد از جراحی را در روز مشاوره به طور کامل خدمت تان شرح خواهند داد.​